ווליו בייס נסוגה מהעסקה: לא תרכוש את פעילות החיתום והברוקראז' של לידר שוקי הון

הערכות: ווליו בייס לא היתה מוכנה לשלם 30 מיליון שקל על החברות ללא המנהלים הבכירים, שהתפטרו או איימו לעזוב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

ווליו בייס (Value Base), בית ההשקעות בניהולם של ויקטור שמריך ועידו נויברגר, החליט לסגת מכוונתו לרכוש את פעילויות החיתום והברוקראז' מלידר השקעות.

מחר (ג') צפויה לידר השקעות להוציא דיווח בעניין לבורסה.

ההערכות הן כי העסקה נפלה מאחר שווליו בייס לא הסכים לשלם 30 מיליון שקל לרכישת הברוקראז' והחיתום ללא המנהלים הבכירים בשתי החברות. זאת לאחר שרנן כהן אורגד, מנכ"ל פעילות החיתום, התפטר, ובכירים נוספים איימו בהתפטרות מכיוון שלא היו מעורבים בהליך המכירה.

ויקטור שמריך ועידו נויברגר צילום: עופר וקנין

ווליו בייס פועל בשלושה תחומים: תחום הבנקאות להשקעות, תחום החיתום ותחום ההשקעות האלטרנטיביות, הכולל קרנות גידור וקרנות נדל"ן בספרד. לווליו בייס בעלי מניות עם "כיסים עמוקים", כך שהעסקה עם לידר אינה מהותית עבורם. בין בעלי המניות - נתן חץ, המנכ"ל ומבעלי השליטה בחברת הנדל"ן אלוני חץ; מוזי ורטהיים, מבעלי השליטה בבנק מזרחי טפחות; ובית ההשקעות מיטב דש.

לידר שוקי הון – ששוויו הסחיר כ-550 מיליון שקל – סיים את 2015 ברווח נקי של כ-50 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 46.5 מיליון שקל ב-2014. פעילות החיתום סיימה את 2015 ברווח של 12 מיליון שקל, במחזור הכנסות של 31 מיליון שקל; ואילו פעילות הברוקראז' ברווח של 4 מיליון שקל ב-2015, במחזור הכנסות של 33.6 מיליון שקל.

בעלת השליטה בלידר שוקי הון היא לידר השקעות, הנשלטת על ידי יורשי דן דויד, בהם אריאל דויד, ומנוהלת על ידי צחי אפלויג. בסוף דצמבר מכרה לידר השקעות את מניות השליטה (כ-54%) בחברה הבת פולאר תקשורת לחברת הנדל"ן ההולנדית ריאליטי פרטנרס בכ-37 מיליון שקל. לאחר העסקה עם ווליו בייס, לידר השקעות תמשיך להחזיק בעקיפין כ-50% ממניות בית ההשקעות ילין לפידות, וכן תחזיק בפעילות נדל"ן ותעשייה.

לא ניתן היה להשיג את תגובת ווליו בייס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker