מיטב דש ואיילון אישרו את מיזוג קופות הגמל

הדירקטוריונים של שתי החברות אישרו את מיזוג קופות הגמל של מיטב דש לאלו של איילון ■ בתמורה למיזוג תקצה מיטב דש לחברת איילון מניות בחברה הממוזגת

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
חדר מסחר בבית ההשקעות מיטב דש
חדר מסחר בבית ההשקעות מיטב דשצילום: ניר קידר

דירקטוריון בית ההשקעות מיטב דש ודירקטוריון חברת הביטוח איילון אישרו את מיזוג קופות הגמל של מיטב דש לאלו של איילון. בתמורה למיזוג תקצה מיטב דש לחברת איילון מניות בחברה הממוזגת. השלמת המיזוג כפופה לאישורים רגולטוריים שונים.

על העסקה עובדים מזה מספר חודשים יו"ר איילון, יונל כהן, ויו"ר מיטב דש פנסיה וגמל, רונן טוב. מיטב דש מנהל קופות וקרנות פנסיה בהיקף של 40.3 מיליארד שקל, ואיילון מנהלת קופות גמל בהיקף של 3.7 מיליארד שקל. ההערכות הן כי לאחר המיזוג תתמודד החברה במכרז לקרן פנסיית ברירת המחדל.

קופות הגמל של איילון סיכמו את שנת 2015 עם הפסד של 5.7 מיליון שקל, לעומת הפסד של 4.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2014. בדו"חות איילון ציינה החברה כי הגידול בהפסד נובע מקיטון בהכנסות מדמי ניהול, עקב שחיקה בדמי הניהול המאפיינת את הענף וגידול בהוצאות.

לעומת זאת, במיטב דש תרמו קופות הגמל והפנסיה 75 מיליון שקל לרווחיות של בית ההשקעות בשנת 2015 - לעומת תרומה של 72 מיליון שקל בשנת 2014.

יונל כהן, יו"ר איילון

זו תהיה העסקה הראשונה של כהן מאז הפך לבעל עניין בחברת איילון. במאי 2015 רכש כהן, לשעבר מנכ"ל מגדל, 11% מחברת איילון, והפך להיות בעל עניין בה. כהן וטוב מכירים זה שנים רבות עוד כשעבדו יחדיו במבטח סיימון, סוכנות ההסדרים הפנסיונים הגדולה בישראל, שנמצאת בבעלות מגדל. כאשר כהן מונה למנכ"ל מגדל באמצע 2007, הוא מינה את טוב למשנה שלו. בסוף 2010 פרש טוב ממגדל, ועבר לנהל את בית ההשקעות פסגות. משם הוא הגיע לניהול חברת קופות הגמל של מיטב דש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker