אלון רבוע כחול הגישה בקשה לכינוס אסיפות לאישור הסדר הנושים

הגשת הבקשה הייתה חיונית משום שמוטי בן משה, שאמור לרכוש את השליטה באלון רבוע כחול, הגיש גם הצעה לרכישת החברה הבת, מגה, והתנה את מימושה בחתימה על הסדר נושים באלון רבוע כחול

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון

חברת אלון רבוע כחול הגישה היום (ב') בקשה לבית המשפט המחוזי לכנס אסיפות של הנושים הפיננסיים של החברה ושל בעלי המניות כדי לדון בהסדר הנושים. הגשת הבקשה הייתה חיונית משום שמוטי בן משה, שאמור לרכוש את השליטה באלון רבוע כחול, הגיש גם הצעה לרכישת החברה הבת, מגה, והתנה את מימושה בחתימה על הסדר נושים באלון רבוע כחול.

על פי ההסדר שמוגש לאישור, חברה שבשליטת מוטי בן משה תרכוש מחברת אלון, תמורת סכום של 115 מיליון שקל, 72.2% ממניותה של אלון רבוע כחול, וכן את הזכויות והחובות של אלון בגין הלוואת גישור של 110 מיליון שקל שהעמידה לטובת אלון רבוע כחול. כמו כן, יירכשו הזכויות בגין הלוואה נדחית של 60 מיליון שקל שנתנה לאלון רבוע כחול.

מוטי בן משהצילום: אייל טואג

הסדר הנושים כפוף לחתימת הסכם סופי בין נושיה של אלון רבוע כחול לבן משה, לחתימת הסכם בין נושיה של מגה לבין בן משה לסילוק סופי של כל התביעות ההדדיות בין החברות, וגם לרכישת מגה על ידי בן משה, והסדר התביעות ההדדיות בין נאמני מגה לאלון רבוע כחול, לבין הסדר עם נושיה הפיננסיים של החברה: בעלי אגרות החוב מסדרה ג' והבנקים - וזאת בניגוד מוחלט להתחייבות שנתן בן משה לבעלי אג"ח ג' במחצית פברואר 2016.

התחייבות זו גרמה לבעלי אג"ח ג' להצביע ברוב של 99% בעד הצעתו של בן משה לרכוש את השליטה באלון רבוע כחול ולהעדיף את הצעתו על פני הצעתה של חברת גינדי אחזקות. כחלק מהסדר הנושים שהוגש לאישור, התחייב בן משה להזרים 900 מיליון שקל לאלון רבוע כחול, שמתוכם הוקצו 200 מיליון שקל לרכישת מגה.

אלון רבוע כחול מציינת שהמועד הסופי לקיום כל התנאים המתלים, כולל רכישת מגה והסכם לסילוק של התביעות ההדדיות בין נאמני מגה לאלון רבוע כחול, הוא ה־31 ביולי 2016. על פי הערכות, אם בן משה לא יזכה בהתמחרות על רכישת מגה - יהיה גורל הסדר הנושים ורכישת השליטה באלון רבוע כחול (72.2%) תלוי בגובה הסכום שתידרש אלון רבוע כחול לשלם לנאמני מגה עבור סילוק התביעות.עו"ד שיראל גוטמן-עמירה ,עו"ד מיכל פרי ועו"ד דנה חן ממשרד אגמון ייצגו את אלון רבוע כחול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker