האיום של מחזיקי האג"ח מומש - והמסחר בסדרה ט' של אי.די.בי הופסק

הפסקת מסחר מלאה החלה באגח"ים מסדרה ט' לאור מימוש האיום של מחזיקי האג"ח והעמדת חוב של 1.35 מיליארד שקל לפירעון מיידי ■ נציגי אי.די.בי לא מתרגשים: "את אדוראדו אלשטיין לא כל כך מעניינת הסחירות בסדרה"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

המסחר באגרות החוב מסדרה ט' של אי.די.בי פיתוח לא ייפתח היום (ב'). נאמן הסדרה, חברת הרמטיק, מימש את האיום של המחזיקים והעמיד את החוב לפירעון מיידי. מדובר בחוב של 1.351 מיליארד שקל - אותו תידרש החברה לשלם, בשעה שהיא מנסה לצאת בגיוס חדש של 300 מיליון שקל למחזור חובות .

את המהלך מול אי.די.בי מוביל יואב כפיר, נציג הסדרה בה המחזיקות הגדולות הינן קרנות קלירמארק ודי.קיי.פרטנרס - שכפיר נציגן בישראל. מדובר בסדרה בעלת מח"מ (משך חיים ממוצע) של 5.46 שנים, שהקרן שלה אמורה להיפרע בין דצמבר 2020 לדצמבר 2025.

נציגי החברה לא התרשמו ממימוש האיום; מבחינתם המחזיקים פוגעים רק בעצמם שכן לטענתם "את אדוראדו אלשטיין לא כל כך מעניינת הסחירות בסדרה". עוד הבהירו מטעם החברה למחזיקים, במכתבים שונים שנשלחו מאז הוכרז המהלך, כי אין תוקף לדרישת הנאמן לפירעון מיידי של היתרה הבלתי מסולקת של אגרות החוב, וכי "החברה תראה בנאמן כאחרי לנזק בגין פעולותיו חסרות האחריות".

נוכח אי שיתוף הפעולה המופגן מצד מנהלי אי.די.בי פיתוח, נותר לנאמן החברה להגיש בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker