גן שמואל משקיעה 10 מיליון ד' בחברה להנדסה גנטית של אצות

החברה העניקה לטרנסאלג'י, העוסקת בהנדסה גנטית של אצות, 10 מיליון דולר, הלוואה נושאת ריבית של 3% בשנה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת גן שמואל, המייצרת ומשווקת חומרי גלם לתעשיית המשקאות הקלים וכן מוצרי עגבניות, וגם מוכרת מיצים טבעיים ונקטרים בישראל ובחו"ל, מנסה לגוון את עסקיה ולהתרחב 
לתחומי פעילות בעלי ערך מוסף גבוה יותר.

גן שמואל, הנמצאת בשליטת קיבוץ גן שמואל, הלוותה לחברת טרנסאלג'י, העוסקת בהנדסה גנטית של אצות, 10 מיליון דולר, בהלוואה נושאת ריבית של 3% בשנה, אם לא תומר למניות בתוך שלוש שנים. אם תחליט גן שמואל שלא להמיר את ההלוואה, היא תיפרע ב-40 תשלומים רבעוניים החל ב-10 שנים מקבלתה - כך שהפירעון הסופי שלה יהיה ב-2036.

גן שמואל קיבלה אופציה שניתנת למימוש בתוך שלוש שנים להלוות לטרנסאלג'י עוד 2.5 מיליון דולר בתנאי ריבית זהים. גן שמואל תהיה רשאית לדרוש את פירעונה המיידי של ההלוואה בקרות אחד מהאירועים שפורטו בהסכם, ותקבל אופציה להמיר את ההלוואה הראשונה ל-16% ממניותיה של טרנסאלג'י בדילול מלא - כלומר, לפי שווי חברה של 56 מיליון דולר לפני ההשקעה, ולהמיר את חלקה השני של ההלוואה ל-20% ממניותיה של טרנסאלג'י בדילול מלא.

טרנסאלג'י, שנוסדה ב-2008, מפתחת מערכת מבוססת אצות למתן אורלי של חלבוניים תרופתיים לשוק התרופות לבעלי חיים ולחומרי הדברה. הטכנולוגיה של טרנסאלג'י משתמשת באצות כבית חרושת לייצור חלבונים, וכליאתם של חלבונים אלה כך שישתחררו בצורה מבוקרת.

אצות

גן שמואל הולכת בדרכה של חברת פרוטרום, שרכשה 50% מחברת אלגלו תמורת 2.5 מיליון דולר בינואר 2016. אלגלו היא סטארט-אפ, שמפתח שיטה חדשנית לגידול, הפקה ועיבוד של מגוון רחב של אצות שמהן מופקים רכיבים פעילים שמיועדים לשימוש בתעשיית המזון, תוספי התזונה וחומרים לתזונה קלינית וקוסמטיקה, כמו נוגדי חמצון, ליפידים, חלבונים וקרטונואידים - שמסייעים לבריאות הלב מערכת החיסון ובריאות השלד.

חברה בורסאית אחרת שפעילה בתחום היא קמן, שבשליטת שמואל ישראל ודוד פוטש. רד גולד, שהיא חברה בת של קמן, עוסקת במחקר, פיתוח והפקה של חומר האגרוז מאצות אדומות מסוג Gracilaria ב-60 בריכות גידול, שאותן היא מקימה בחוף דור. השימוש באגרוז הוא במעבדות לצורך בדיקות DNA, כשמדינות רבות, ובהן ארה"ב, יפן וישראל, קבעו שבדיקות אלו קבילות בבית משפט, רק אם הבדיקה נעשתה תוך שימוש באגרוז. יישום אחר של אגרוז הוא כמייצב טבעי חסר צבע וריח למוצרים קוסמטיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker