כלל דורשת לכנס אסיפה כדי לדון בהעמדת החוב של אלון לפירעון מיידי

מחזיקי האג"ח של קבוצת אלון מגבירים את הלחץ על בעלי השליטה להזרים הון לחברה: כלל ביטוח דרשה מהרמטיק לכנס אסיפה של מחזיקי האג"ח מסדרה א' כדי לדון בהעמדת החוב של אלון כלפיהם - 1.75 מיליארד שקל - לפירעון מיידי או לחלופין להתחיל בדיונים עם בעלי השליטה על הסדר חוב לחברה

יורם גביזון

מחזיקי האג"ח של קבוצת אלון, החברה־האם של אלון רבוע כחול, מגבירים את הלחץ על בעלי השליטה להזרים הון לחברה. כלל ביטוח דרשה מהרמטיק, הנאמן של האג"ח, לכנס אסיפה של מחזיקי האג"ח מסדרה א' בעוד שבועיים, כדי לדון בהעמדת החוב של אלון כלפיהם - 1.75 מיליארד שקל - לפירעון מיידי או לחלופין להתחיל בדיונים עם בעלי השליטה על הסדר חוב לחברה.

כלל ביטוח מחזיקה ב-19% מסדרת האג"ח. הדרישה נעשתה על רקע לחצים שהופעלו על מחזיקי האג"ח לזמן אסיפה שתצביע על מתן ארכה של שישה חודשים לבעלי אלון למצוא משקיע שיזרים 200-150 מיליון שקל.

בעלי האג"ח הסכימו עקרונית לדחות את ההעמדה של החוב לפירעון מיידי ל-1 ביוני 2016, אבל לא קיבלו החלטה מחייבת, כדי לשמור להם את הזכות לדרוש את הפירעון המיידי של החוב; זכות זו נובעת מהעובדה שחברת הדירוג מעלות הורידה בינואר 2016 את דירוג האג"ח ל-BBB מינוס, לאחר שהיחס בין שווי ההתחייבויות של החברה למחזיקי האג"ח לבין שווי נכסיה עלה ליותר מ-100%.

כלל ביטוח דחתה את הבקשה לוותר על הזכות לדרוש את הפירעון המיידי של החוב כדי לתת ארכה של שישה חודשים לאיתור משקיע. בכלל ביטוח מעריכים כי הסיכויים שבעלי השליטה באלון יצליחו לגייס משקיע - אפסיים, וכי אין צורך בהנהלה הקיימת של אלון כדי לממש את נכסיה.

בכלל ביטוח סבורים כי מכיוון שנכסיה העיקריים של אלון סחירים (6 מיליון מניות של דלק US ו-80% ממניות אלון גז), מוטב למנות לחברה מפרק שיעביר למחזיקי האג"ח את נכסיה של אלון, והם יבחרו במועד המתאים למימושם. אלון נמצאת בשליטת ביילסול (53%) וארגוני הקניות של הקיבוצים (47%).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker