"שמתי שם 200 אלף שקל": לקוחות USG קפיטל לא הצליחו להציל את הכסף בזמן

החברה שסגרה בפתאומיות את פעילותה לאחר מלחמה עיקשת מול הרשות, הגישה בקשת פירוק לבית המשפט בגלל גירעון של 7 מיליון שקל ■ מחר ייערך הדיון באולמו של השופט איתן אורנשטיין

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

סיפור כשלונה של חברת הפורקס USG קפיטל, שסגרה את פעילותה באופן פתאומי במהלך חג הפסח, יגיע מחר לאולמו של השופט איתן אורנשטיין. החברה המנוהלת על ידי משה שלום, הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשת פירוק, שבועות בודדים לאחר שניסתה להילחם מול רשות ניירות ערך בטענה כי פעילותה כשרה. ההחלטה התקבלה לאחר שהמשקיע עודד אנטר החליט לא להזרים לה יותר כספים. בשוק טוענים כי אנטר הוא בעל השליטה הלא פורמלי בחברה, ברשם החברות הוא רשום כבעלים.

באחרונה ניהלה רשות ניירות ערך מלחמת חורמה בחברה בטענה כי ניהלה תיקי לקוחות ללא רישיון כנדרש בחוק. במסגרת העימות שהגיע למשפט, גילתה רשות ני"ע כי החברה חייבת מיליוני שקלים ללקוחות וקיים חשש כי אין ביכולתה להחזיר את הכסף. ברשות טענו כי גילו  ש-USG קפיטל "מציגה ללקוחות מצגים מטעים וגורמת להם נזקים כספיים עצומים".

משה שלום, מנכ"ל יו.אס.ג'י קפיטל

למרות חוות הדעת החמורה, איפשר בית המשפט לחברה לא לחשוף בפני לקוחותיה את מצבה הכספי העגום. בית המשפט איפשר להשאיר את החיסיון על כך שחובותיה של החברה מסתכמים ב-14 מיליון שקל. כחלק מההסכמות בין הצדדים, התירה רשות ני"ע לחברה להמשיך ולפעול תחת תנאים מגבילים.

בבקשת הפירוק גילתה החברה כי יש לה 400 לקוחות שהשקיעו 8 מיליון דולר. USG קפיטל האשימה את רשות ניירות ערך כי "פרסומים שונים בכלי המדיה הרבים, חלקם ביוזמת הרשות, הציגו את הענף כולו ואת USG קפיטל באור שלילי וקבעו שכספי הלקוחות מצויים בסיכון ניכר".

החברה הסבירה בבקשת הפירוק כי "נפילות בלתי צפויות של בורסות בעולם ושינויים חריגים ודרסטיים בשערי מטבעות זרים גרמו להפסדים ניכרים אצל לקוחות מסיבות שאינן תלויות".

USG קפיטל מעריכה את גירעונותיה ב-7 מיליון שקל, מהם כ-5.7 מיליון שקל לחברה האם, אטלנטיק ברוקר.

"הכסף של הלקוחות לא אמור היה להיות מעורבב עם הכסף שלהם"

כמה לקוחות כבר פנו למשטרה בתלונה על הונאה. אחד מהם סיפר ל-TheMarker: "פתחתי לפני שלושה חודשים את החשבון שלי בחברה. סחרתי על המטה טריידר - הפלטפורמה שהם סיפקו לי - ושמתי כ-200 אלף שקל בחשבון. ביום שלישי שעבר שמתי לב שהמערכת הפסיקה לעבוד ולא מתעדכנת.

"התקשרתי לחברה וקיבלתי מענה קולי של חברה חיצונית, שיעבירו הודעה ויחזרו אלי. עד היום לא חזרו. ניסיתי אותם מספר פעמים . ביום רביעי בבוקר הלכתי למשרדים שלהם שנמצאים במגדלי בסר 2 בבני ברק בקומה 29 . אף אחד לא היה שם. למרות שסגרו את המשרדים".

האם מישהו מהחברה עידכן אותך שהם סוגרים את הפעילות?

"לא".

בעיתונים נכתב על מצבם - למה לא סגרת את החשבון?

"לצערי לא ראיתי את הכתבות".

אתה מבין שאיבדת את הכסף?

"אני מבין את זה. השאלה היא אם אפשר עדיין לעשות משהו. לא מובן לי מה הם עשו עם הכסף של הלקוחות. הוא לא היה אמור להיות מעורבב עם הכסף שלהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker