החברה שעוקפת את הבנקים בלונדון - התקבלה לתוכנית הטיפוח של הבורסה הבריטית

בלנדר הישראלית, שפיתחה פלטפורמה להלוואות בין אנשים פרטיים, היא החברה הישראלית השנייה שמצטרפת לתוכנית ELITE

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי תומר
אורי תומר

חברת הפינטק הישראלית בלנדר הודיעה היום (ב') על קבלתה לתוכנית ELITE של הבורסה הלונדונית ומשרד המסחר הבריטי. התוכנית נועדה לחברות פרטיות קטנות שמנסות לצמוח, ושעשויות בעתיד להנפיק מניות בבורסה בלונדון.

בלנדר היא החברה הישראלית השנייה שמתקבלת לתוכנית. קדמה לה בכך eToro, שפיתחה רשת חברתית למשקיעים ושנמצאת בתוכנית כבר יותר משנה. עו"ד אמירה ברדיצ'ב, יועצת בכירה בנספחות המסחרית בשגרירות בריטניה, מסרה כי בנוסף לבלנדר, בימים אלו מצטרפת לתוכנית גם חברת שואובוקס, שפיתחה פלטפורמה ליצירת הפקות וידאו.

תוכנית ELITE הושקה בבריטניה ב-2014, בעקבות תוכנית דומה שהושקה ב-2012 בבורסה במילאנו. התוכנית, זה חברות כ-350 חברות מ-23 מדינות, כוללת ליווי מקצועי של חברות במשך שנתיים, שנועד להכשיר את מנהליהן לקראת אפשרות של הנפקת מניות בבורסה - הן בהיבט המקצועי והן מבחינת קשרים עסקיים הדרושים לקראת ההנפקה עצמה. כמו כן התוכנית מסייעת לחברה להתכונן לפעילות כחברה ציבוריות, לאחר שההנפקה תצא אל הפועל.

מימין: ד"ר גל אביב, בועז אביב, וברק גורצילום: סיון פרג'

בלנדר שייכת למגזר הפינטק, המשלב את תחומי הפיננסים וההיי-טק, מגזר שמעורר עניין רב בעולם וזוכה לטיפוח של ממשלת בריטניה, שמעוניינת להגביר את התחרות בתחום הפיננסי לטובת הצרכנים. החברה פיתחה פלטפורמה שמאפשרת מתן הלוואות בין אנשים פרטיים (P2P) - כחלופה לבנקים.

את החברה הקימו ד"ר גל אביב, בועז אביב, וברק גור, ובדירקטוריון שלה חברים מנכ"ל בנק דיסקונט לשעבר גיורא עופר, ומנכ"ל ישראכרט לשעבר דב קוטלר. החברה השלימה ביולי סבב גיוס של 5 מיליון דולר ממשקיעים.

ד"ר גל אביב אמר בעקבות הקבלה לתוכנית כי "בלנדר היא החברה הראשונה בעולם בתחום ה-P2P שנבחרה על ידי לשכת המסחר הבריטית לקחת חלק בתוכנית יוקרתית זו. אין לי ספק כי מדובר בצעד חשוב ובתוכנית מהותית אשר תסייע רבות לבלנדר לקראת הנפקה אפשרית בעתיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker