צפו: הסעיף הסודי בחוק ששווה לכם הרבה מאוד כסף

Naked Investor - מדריך אישי צמוד לג'ונגל הפיננסי ■ השבוע: תיקון 190

אסא ששון
נייקד אינווסטור לוגו
אסא ששון

במאי 2012 נכנס לתוקפו חוק תיקון קופות הגמל. בתוך סעיפי החוק המסורבל הזה הסתתרה תקנה קטנה אחת - שנקראת תיקון 190 - תקנה סודית ששווה הרבה מאוד כסף למשקיעים. במשך שנתיים מיטב מומחי הפנסיה והגמל עמלו בלפצח את התקנה ולראות איך מתרגמים אותה לכסף. התוצאה: כ-1.7 מיליארד שקל זרמו לקופות הגמל תחת תיקון זה בשנתיים האחרונות.

התקנה עוסקת במיסוי חיסכון פנסיוני ואומרת כי מי שיפקיד בקופת גמל כסף תחת סעיף 190, כאשר יגיע לגיל 60 - ובלבד שהוא מקבל כבר פנסיה מכל מקור שהוא בסך 4,500 שקל לפחות - יוכל למשוך את הכספים מהקופה בפטור ממס. המשקיע יכול לבחור בין משיכה של כל הסכום באופן חד פעמי - ואז יש לשלם 15% מס בגין הרווחים הנומינליים - או לקבל קיצבה פטורה ממס.

עדיין נשמע מסובך? הזמנו לאולפן שלנו את רן קלי - מנכ"ל קבוצת קלי - סוכנות ההסדרים הפנסיונית הפרטית הגדולה בישראל, כדי לפשט את העניינים.

Naked Investor - מדריך אישי צמוד

אי אפשר להתעלם יותר מהצורך לקבל החלטות פיננסיות על בסיס קבוע - את זה רובנו מבינים כיום. הבעיה היא, שכמו בהרבה תחומים שבהם מעורב כסף גדול - המומחים דואגים להשאיר את התחום מורכב, מסובך ולא מובן.

Naked Investor - מדריך שבועי חדש - לקח על עצמו לפשט את תחום החיסכון וההשקעות - ולצייד אתכם בארגז כלים שימושי, פשוט ומובן לג'ונגל הפיננסי. 

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ