אופל בלאנס נערכת להקצאת 20% מהמניות לפי שווי של 140 מיליון ש'

חברת ניכיון הצ'קים, הנמצאת בשליטת משפחת מזרחי, מעוניינת במשקיע אסטרטגי והחלה ברוד שואו לגופים מוסדיים ומשקיעים פרטיים ■ באחרונה מוזגו לחברה הציבורית שתי חברות פרטיות הפועלות בתחום בחולון ובראשון לציון

ערן אזרן

לאחר שהשליטה בפנינסולה נרכשה על ידי מיטב דש, ו-30% מאמפא קפיטל נמכרו למנורה מבטחים, גם אופל בלאנס בדרך לעסקה משמעותית: ל-TheMarker נודע כי חברת נכיון הצ'קים מאשדוד, שבשליטת משפחת מזרחי, נערכת להקצות 20% ממניותיה לגוף אסטרטגי - משקיע מוסדי משמעותי או קבוצה של משקיעים פרטיים - לפי שווי חברה של כ-140 מיליון שקל. אופל ערכה בימים אחרונים סדרת מפגשים ("רוד שואו") עם גופים מוסדיים לקראת עסקה אפשרית.

בין היתר, הנהלת אופל נפגשה עם בתי ההשקעות פסגות, הלמן אלדובי, אקסלנס והכשרה ביטוח; ובסך הכול עם שמונה-תשעה משקיעים פוטנציאליים. ככל הידוע, המגעים מתמקדים כעת בשני מתעניינים - גוף מוסדי ומשקיע פרטי. באופל מעוניינים במשקיע שיביא ערך מוסף, ויתרום לצמיחת החברה בשנים הבאות. לאחר הקצאה המניות, הגוף האסטרטגי צפוי להזרים לתוך אופל סכום של כ-30-25 מיליון שקל, שיתרמו לחיזוק ההון העצמי ויסייעו להגברת הסחירות במניה.

דני מזרחי
דני מזרחי

כחלק מההכנות להקצאה העתידית, אופל השלימה באחרונה מיזוג של שתי חברות פרטיות שעוסקות בניכיון צ'קים לתוך אופל הבורסאית. מדובר היה בחברת מירסיני בע"מ, הפועלת בראשון לציון ובחברת אינווסטנט בע"מ, הפועלת בחולון.

שתי החברות מציעות שירות של ניכיון צ'קים מסחריים, הלוואות, המרת מט"ח, העברת כספים לחו"ל ומימון עסקות יבוא. המיזוג בוצע לפי שווי חברות של 127 מיליון שקל, בעוד שהמחיר בבורסה של אופל - 90 מיליון שקל טרם המיזוג - מגלם שווי עתידי של 140 מיליון שקל.

מי שמנהלת את המגעים להשקעה היא חברת הבנקאות להשקעות פורטופינו השקעות, בניהולם של היו"ר אילן ניר ואיתמר גירון, ראש תחום גיוסי הון, מיזוגים ורכישות.

אופל בלאנס סיימה את 2015 בהכנסות מימון של 19 מיליון שקל, וברווח נקי של 7.6 מיליון שקל; וזאת, באמצעות תיק אשראי של 82 מיליון שקל. החברה מממנת את פעילותה באמצעות הלוואות מבנקים, שיתרתן נכון לסוף 2015 מסתכמת בכ-34 מיליון שקל; מהון עצמי, שיתרתו היתה 22.8 מיליון שקל; ואשראי ממקורות אחרים בהיקף של 26 מיליון שקל.

ההכנות להקצאת המניות
מיזוג בין שתי חברות פרטיות שעוסקות בנכיון צ'קים —
מירסיני בע"מ הפועלת בראשון לציון, ואינווסטנט בע"מ
הפועלת בחולון — לתוך אופל הבורסאית
החברה עורכת בימים אלה סבב פגישות עם משקיעים
מוסדיים ופרטיים )רוד שואו(. באופל מעוניינים במשקיע
אסטרטגי, שיביא ערך מוסף ויתרום לצמיחת החברה
המיזוג בוצע לפי שווי של 127 מיליון שקל. המחיר הנוכחי
בבורסה מגלם לחברה הממוזגת שווי של 140 מיליון שקל
לאחר הקצאת המניות, הגוף האסטרטגי צפוי להזרים לתוך
אופל 30-25 מיליון שקל, שיסייעו להגברת הסחירות במניה

חברות נכיון הצ'קים - מנוע צמיחה למוסדיים

חברות המימון החוץ-בנקאי פועלות על רקע שורה של רפורמות, שאמורות לחזק את מעמדן כמקור מימון חלופי לבנקים, בעיקר עבור עסקים קטנים ובינוניים. הרפורמות כוללות מתן אפשרות חוקית לגייס אג"ח בשוק ההון עד לסכום של 2.5 מיליארד שקל - לראשונה אי פעם. הרפורמות כוללות גם את חוק נתוני האשראי, שאמור ליצור מאגר נתונים לכלל הלווים במשק, וההחלטה להקים רגולטור חדש שיפקח על גופי המימון החוץ־בנקאיים.

על רקע השינויים הצפויים, הגופים המוסדיים זיהו את חברות ניכיון הצ'קים כמנוע צמיחה. באחרונה רכשה חברת הביטוח מנורה מבטחים 30% ממניות חברת ניכיון הצ'קים אלפא קפיטל, שבבעלות האחים נקש ושלומי פוגל, מבעלי מספנות ישראל, תמורת 63 מיליון שקל, לפי שווי חברה של 180 מיליון שקל. מעט לאחר מכן, גם בית ההשקעות מיטב דש, שמנהל 120 מיליארד שקל, נכנס כשותף בחברת פנינסולה, בהשקעה כוללת של כ-50 מיליון שקל, ובתמורה ל-44% מהמניות.

מאופל בלאנס לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker