שוקי אברמוביץ' מעוניין לרכוש את מניות סילבר של קרן רוביקון ב-23 מיליון שקל

החברה הוערכה בעבר על ידי אמיר ברמלי לפי שווי של 87 מיליון שקל ■ מקורבים לברמלי: "זה מחטף. החברה נמכרת בזול ללקוח של המשרד של מפרק רוביקון ללא ביצוע הערכת שווי"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

שוקי אברמוביץ', מנכ"ל כלל פיננסים לשעבר, מעוניין לרכוש את חברת סילבר שבה השקיעה בעבר קרן רוביקון של אמיר ברמלי, תמורת 23 מיליון שקל. כך נחשף אתמול באסיפת המשקיעים שערכו קלע ורוביקון וכונסה על ידי משרד עורכי הדין ליפא מאיר.

שרון זאורבך, שותף ומנהל בחברת הייעוץ mns, נשכר על ידי המשקיעים על מנת לבחון את נכסיהן של רוביקון וקלע, שמצויות תחת מפרק, כדי להעריך את שוויים. עו"ד אמיר ברטוב עדכן את המשקיעים באסיפה כי הוא צופה שהמשקיעים יקבלו החזר של כ-30% או כ-90 מיליון שקל מתוך החוב אליהם, שעומד על כ-300 מיליון שקל.

ברמלי, שמציע הסדר לנושים, אינו מעוניין למכור את סילבר שלדעתו שוויה גבוה מהצעתו של אברמוביץ'. במכתב לבית המשפט אמר ברמלי: "המכירה תסכל את ההסדר אותו הצענו", כתב. לטענת ברמלי 230 משקיעים של רוביקון נתנו את הסכמתם להסדר. ברמלי טוען כי סילבר היא אחד הנכסים המהותיים של רוביקון ועליה מתבסס ההסדר שהוא מציע. הוא מזכיר שבעבר הוערך שוויה של סילבר ב-87 מיליון שקל.

ברמלי טוען כי לקבוצה של 4 משקיעים בלבד מתוך כלל המשקיעים של רוביקון אין סמכות להורות על מכירת נכסים שלה. הוא הזכיר כי לא ניתן אישור של בנק מזרחי למכירה או של קרן להב למכירה.

מקורבים לברמלי אמרו אתמול: "זהו מחטף שערורייתי. הוא נעשה ימים אחדים אחרי שהשופט הורה לכנס אסיפת משקיעים במטרה להצביע על ההסדר מטעם ברמלי. המכירה מתבצעת  בנזיד עדשים ללקוח של המשרד של המפרק. בפועל הקונה מביא כעת רק 500 אלף שקל, ושאר הסכום יינתן על ידו בעתיד. למעשה זו אופציה לרכישת יתרת המניות".

סילבר נחשבה לאחת ההשקעות היותר מוצלחות של ברמלי אך זו עדיין השקעה שצרכה מרוביקון 11 מיליון השקלים.

רוביקון מחזיקה ב-77% ממניות סילבר. אם מכירת סילבר תאושר על ידי שופט בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין, משקיעי רוביקון יקבלו ממנה החזר של 18 מיליון שקלים. סילבר הוקמה על ידי אבי רדין בשנת 2012 ,והיא עוסקת במימון כרטיסי אשראי וניכיון כרטיסי אשראי, לרשויות מוסדות ארוגנים וחברות החברה עובדת עם לקוחות המבקשים לשלם תשלומים שונים לבנק הדואר באמצעות כרטיס האשראי תוך פריסת התשלום למספר תשלומים.  

בשנת 2014 מכר רדין לרוביקון את מניותיו לפי שווי של 20 מיליון שקל. בשנת 2015  הצליחה רוביקון למשוך אל תוך ההשקעה הכושלת את קרן להב  של גיורא עופר וקרן גיט כאשר מכרה לה-  22.5% ממניות סילבר  לפי שווי של 40 מיליון שקל.

זאורבך הסביר למשקיעים לחברה יש הון עצמי של 10 מיליון שקל, מסגרת אשראי של 40 מיליון שקל מבנק מזרחי והיא זקוקה לגיוסי הון נוספים. לחברה יש חוזה עם בנק הדואר שהוא לקוח מרכזי שלה. החוזה עלול להתבטל בגלל הסיכון שבו מצויה סילבר. זאורבך המליץ על מכירתה בהקדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker