מה מחפש אחד ממייסדי ICQ בחברה בה השקיעה רוביקון של אמיר ברמלי?

יאיר גולדפינגר החליט לתת הלוואה המירה למניות לחברת וויז פארמה אשר פיתחה תרופה לטיפול בעין היבשה ■ לחברה הפסדים צבורים של 82 מיליון שקל ואת 2015 סיימה עם הפסד של 2.5 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מה מחפש אחד ממייסדי ICQ בחברה בה השקיעה רוביקון של אמיר ברמלי? היום פירסמה חברת וויז פארמה הבורסאית הודעה כי לקחה הלוואה מחברת רימון גולד נכסים. מדובר בהלוואה אשר ניתן להמירה למניות שמהוות כ-15.4% מהחברה.

רימון גולד הינה חברת פרטית בבעלותו של היזם הישראלי יאיר גולדפינגר. מדובר באחד ממייסדי חברת ICQ שנמכרה ל-AOL בתמורה ל-407 מיליון דולר. לאחר המכירה פתח גולדפינגר בקריירה בה הקים מספר סטארט אפים והשקיע בסטארטפים אחרים. בין ההשקעות של גולדפינגר בחברות ציבוריות מקומיות ניתן למצוא את מדיפאואר ווייטסמוק.

רוביקון של ברמלי (שכיום נמצאת בפירוק בשל חובות של 300 מיליון שקל לנושים) השקיעה כ-2.1 מיליון שקל בווייז פארמה. בפועל רשום כבעל מניות ברמלי אשר מחזיק ב-12.1% מהמניות ששוויין הינו כ-1.2 מיליון שקל.

וויז פארמה פיתחה תרופה לטיפול בעין יבשה ובמחלות עיניים נוספות. לחברה רישיון בלעדי לרכישה, שיווק, מכירה והפצה של התרופות בארה"ב ובישראל. כמו כן חתמה החברה על הסכם עם מפעל בגרמניה המייצר את המוצר כאשר בעליו הסכימו לעזור לחברה ככל הנדרש עם הפצת המוצר במדינות שונות.

שוויה של וויז פארמה בבורסה כיום הינו 13 מיליון שקל בלבד.

אמיר ברמלי צילום: עופר וקנין

אם מפרק רוביקון ירצה לממש את המניה הוא יידרש לבצע עסקה מחוץ לבורסה שכן הסחירות במניה שהיום מזנקת ב-3% מאוד נמוכה. נושיו של ברמלי יכלו להחליט להשתתף בעתיד בגיוסי הון נוספים של החברה אך עד כה נראה כי המפרק עו"ד ארז חבר חושב כי מדובר בהשקעה נוספת בסיכון גבוה עם סיכוי מועט למימוש רווחים ממנה.

שותפו של ברמלי לשעבר אבנר ארזי אשר מתמודד כיום עם הליכי פשיטת רגל מחזיק ב-8% ממניות החברה. מכיוון שבנק הפועלים עיקל את מרבית נכסיו בפועל מדובר בהחזקה של הפועלים.

בדו"חותיה של ווייז פארמה מתנוססת הערת עסק חי שכן נכון לדצמבר 2015 לחברה הפסדים צבורים בסך של 82 מיליון שקל והיא סיימה את שנת 2015 עם הפסד של 2.5 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה הסתכם ל-4.7 מיליון שקל וברשותה הון חוזר חיובי של 700 אלף שקל בלבד.

רואי החשבון הזהירו את המשקיעים כי "יכולתה של החברה לעמוד ביעדיה העסקיים והשגת האישורים הנדרשים לשיווק המוצר נשוא עסקת הרישיון מימוש תכניותיה העסקיות והשגת מקורות מימון נדרשים חשופים לסיכוני אי וודאות ואינם מובטחים בשלב זה. גורמים אלה מעוררים ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה של החברה כעסק חי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker