אורי תומר
אורי תומר

ניר גלעד, היו"ר הפורש של חברת כיל, נהנה ב-2015 משכר ומענקים בעלות כוללת של  10.2 מיליון שקל - כך עולה מדו"חות החברה לישראל שפורסמו היום (חמישי). לפי הדו"חות, גלעד הועסק בתפקיד היו"ר ב-80% משרה.                                  

בתחילת מארס הודיעה החברה לישראל, שבשליטת משפחת עופר, כי גלעד, 59, יסיים את תפקידו כיו"ר החברה הבת כיל ויעזוב את הקבוצה. גלעד כיהן כיו"ר כיל מינואר 2008 וכן כמנכ"ל החברה לישראל מיוני 2007 עד ינואר 2015.

ניר גלעד
ניר גלעדצילום: עופר וקנין

גלעד שהיה בעבר החשב הכללי באוצר, הוביל באחרונה, כחלק מתפקידו בחברה, מאבק עיקש נגד מס רווחי היתר שהושת על כיל בגין רווחיה ממפעלי ים המלח, כחלק ממסקנות ועדת ששינסקי 2.

מניית כיל ירדה בחמש השנים האחרונות בהתמדה, והחברה איבדה בתקופה זו 64% משווי השוק שלה. עם זאת, החברה הציגה שיפור בתוצאות ברבעון הרביעי של 2015, שבו רשמה רווח נקי מתואם של 180 מיליון דולר -  עלייה של 67% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2014. הרווח הנקי של כיל על פי כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב היה 96 מיליון דולר, עלייה של 12% לעומת הרבעון המקביל.

הכנסות כיל צמחו ב-1.7% ברבעון הרביעי בהשוואה לרבעון המקביל - ל-1.4 מיליארד דולר – בעיקר בעקבות גידול כמותי חד במכירות האשלג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker