שלוש חברות האשראי העלו את עמלת הסליקה לחלק מבתי העסק

לפי ההערכות, מדובר בהעלאה של כ-10% עד 16% לעומת גובה העמלה שמשלמים כיום אותם בתי עסק

מיכאל רוכוורגר

שלוש חברות כרטיסי אשראי, ישראכרט, לאומי קארד וכאל העלו לאחרונה את עמלת הסליקה לחלק מבתי העסק - בעיקר עסקים קטנים שאיתם הן עובדות. לפי ההערכות, מדובר בהעלאה של כ-10% עד 16% לעומת גובה העמלה שמשלמים כיום אותם בתי עסק.

עמלת סליקה הינה העמלה שנקבעה בהסכם בין בית העסק לחברת האשראי הסולקת. החברה הסולקת מעבירה לבית העסק את תמורת העסקה בניכוי עמלת הסליקה. התשלום בפועל לא מועבר לבתי עסק באופן מיידי, אלא רק חודש לאחר ביצוע העסקה. במידה ובתי עסק מעוניינים לקבל את התמורה הכספית באופן מיידי, הם יכולים לבצע עסקה של רכישת הקדמת תשלום מחברות כרטיסי אשראי או חברות אחרות, כמו גמא, ולשלם על כך עמלה נוספת.

היקף ההכנסות הכולל של שלושת חברות כרטיסי משימוש בכרטיסי אשראי הסתכם ב-2015 בכ-2.3 מיליארד שקל, ועמלת הסליקה הממוצעת מוערכת סביב 1% מהיקף העסקות שמבוצעות בכרטיסי אשראי.משמעותה של תוספת של כ-10% ומעלה בעמלה היא תוספת הכנסות שנתיות של למעלה מ-200 מיליון שקל לשלוש החברות.

המהלכים הללו מתבצעים ערב פרסום המלצות סופיות של וועדת שטרום להגברת התחרות בשוק האשראי הצרכני, שאחת ההמלצות המרכזיות שלה היא הפרדת חברות כרטיסי האשראי לפחות מ-2 הבנקים הגדולים - ישראכרט מהפועלים ולאומי קארד מלאומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker