אמפא השלימה רכישת חברת השקעות לפיתוח התעשייה תמורת 212.3 מיליון שקל

הזכייה הוכרזה בסוף ספטמבר אולם אחת המתמודדות עירערה עליה בטענה שהגישה הצעה גבוהה יותר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת אמפא השקעות ~703017-MRQ~ השלימה את רכישת מניות חברת השקעות לפיתוח התעשייה בישראל שהוחזקו על ידי מדינת ישראל והבנק לפיתוח התעשייה בישראל ~0606517-MRQ~ , לאחר שזכתה בהתמודדות מול 5 קבוצות במכרז על רכישת החברה.

אמפא זכתה בסוף ספטמבר השנה במכרז, אולם השלמת העסקה הוטלה בספק לאחר שאחת המתמודדות טענה בפני הבנק לפיתוח התעשייה כי הצעתה היתה גבוהה במיליון שקל מהצעת הזוכה, ולכן יש להעדיפה. החברה "המערערת" מסרה כי אם החלטת המדינה והבנק בנוגע ל"מציע המועדף" לא תשונה כנדרש, היא תנקוט בצעדים משפטיים.

חברת ההשקעות לפיתוח התעשייה פועלת כחברת אחזקות, וברשותה שורה של השקעות ריאליות ופיננסיות. ההון העצמי של החברה הסתכם בתום המחצית הראשונה של שנת 2000 ב-183 מיליון שקל, והרווח הנקי של החברה הגיע בתקופה האמורה ל-12.3 מיליון שקל, מעט פחות ממחצית מהרווח שהציג הבנק לפיתוח התעשייה עצמו.

על החזקותיו הבולטות של הבנק לפיתוח תעשייה, הנסחר לפי שווי של 186 מיליון שקל, נמנות החזקה של 6% ממניות חברת אינוונטק ~1082114-MRQ~, הנסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 376 מיליון שקל, והחזקה של 0.1% ממניות גיאו אינטראקטיב ~10005001-MRQ~, הנסחרות בלונדון לפי שווי של כ-2 מיליארד דולר.

אמפא השקעות היא חברת החזקות בתחומים מגוונים, ובכלל זה תעשייה, מסחר, נדל"ן, ני"ע ומספר אחזקות בחברות סטארט אפ. בין אחזקותיה בולטות חברת אמקור ואמפא המתמחות בשיווק מוצרי חשמל, טרנס תעשיות, חברת השקעות מוריץ טוכלר ועוד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker