ערן אזרן

לקראת הקמתה של קרן חדשה, רועי ורמוס ושלומי ברכה, מנהליה של חברת קרנות הגידור נוקד קפיטל, ממשיכים לאסוף מנהלי השקעות בכירים. המצטרף החדש הוא ניר זוננברג, מנהל מחלקת המחקר של בית ההשקעות מיטב-דש.

זוננברג, שנחשב לאנליסט מצטיין, מכהן בתפקיד מאז תחילת 2010. אל בית ההשקעות מיטב הצטרף בשנת 2006, לאחר שכיהן כאנליסט ברקיע שוקי הון.

ניר זוננברג
ניר זוננברגצילום: דודו בכר

קודם לזוננברג, ורמוס וברכה גייסו את שי יצחקי, שכיהן עד לאחרונה כמנהל השקעות כספי עמיתים בחברת הביטוח הפניקס. יצחקי אמור לנהל את השקעותיה של קרן הגידור השנייה שמקימה בימים אלה נוקד קפיטל. הקרן, שנמצאת בשלבי הקמה ראשוניים, תתמחה בהשקעה במניות בישראל.

הקרן הראשונה של נוקד קפיטל, שהוקמה ב-2013, מתמחה בהשקעה באג"ח ומניות בישראל (Multi Strategy). מאז הקמתה נהנתה הקרן מצמיחה מרשימה, כך שהיקף הנכסים בה עומד כיום על כ-600 מיליון שקל. בקרן - שמוגבלת ב-35 ניצעים (משקיעים) - מושקעים לקוחות פרטיים, וכן גופים מוסדיים גדולים.

באחרונה נחשפו ב-TheMarker תוצאותיה של הקרן ל-2015 - שהיו הטובות מבין קרנות הגידור הפועלות בישראל. הקרן הניבה באותה השנה תשואה גבוהה של 16% (נטו, לאחר דמי ניהול), בהשוואה לתשואה של 2% במדד הייחוס ת"א 100 או תשואה של 1.62% במדד תל בונד תשואות.

התשואה נרשמה בסטיית תקן ממוצעת של 4.94% , ביחס לסטיית תקן של 11.3% בת"א 100 ושל כ-6.2% בתל בונד תשואות. ב-2014 הניבה הקרן תשואה של כ-5%, בהשוואה לתשואה של 6.7% במדד ת"א 100, בעוד שבשנת 2013 – שבה פעלה הקרן מאז חודש אפריל - נרשמה תשואה של 3.2%.

ענף קרנות הגידור בישראל התאפיין בשנים האחרונות בצמיחה חזקה, שבאה לידי ביטוי הן בעלייה במספר הקרנות הפעילות בשוק, והן בהיקף הנכסים המנוהלים. לפי הערכות, בישראל פעילות היום קרוב ל-100 קרנות, חלקן מופעלות על ידי בכירים לשעבר בשוק ההון שערקו לענף החדש, נטול הרגולציה. היקף הנכסים המנוהל כיום בקרנות ממסתכם בכ-3.5-3 מיליארד דולר (כ-14-12 מיליארד שקל), כאשר כמחצית מהנכסים מוחזקים בכ-13 קרנות גידור מרכזיות.

בשנים האחרונות מנהלי קרנות הגידור בעולם ובישראל התקשו להשיג את התשואות של המדדים, שתודלקו בשל הריביות הנמוכות בעולם ואיפשרו למשקיעים העוקבים אחרי המדדים להשיג תשואות גבוהות. אלא שהתנודתיות בשווקים ב-2015 וב-2016, ההאטה בצמיחה הגלובלית והעלאות הריבית הצפויות עשויות להמשיך לתמוך באפיקי השקעה המנוהלים בצורה "אקטיבית" על ידי מנהלי השקעות, ובהם קרנות גידור.

במיטב-דש אישרו את הפרטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker