"איזה ניצחון מתוק, אמרתי לגפני 'יש אלוהים'": שלי יחימוביץ' חוגגת - ומסמנת את היעד הבא

יחימוביץ': "האתגר הוא להחיל את הגבלת השכר על כל החברות הציבוריות שנסחרות בבורסה" ■ "לפני שש שנים כינסו המנכ"לים אסיפת חירום וכינו את החוק שלי 'הזוי, מפלצתי, מטורף, אידיוטי ומסוכן'"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

אחרי ההצלחה הגדולה שלה בוועדת הכספים אתמול (ד'), חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) מסמנת את היעד הבא: הגבלת שכר הבכירים בכל החברות הבורסאיות, ולא רק בבנקים וחברות הביטוח.

אתמול אישרה ועדת הכספים את החוק שנועד להגביל את שכר הבכירים בתאגידים פיננסיים המוכר לצרכי מס. השכר יוכל להגיע לעד פי 44 מהשכר הנמוך באירגון, ולא ליותר מ-2.5 מיליון שקל.

שלי יחימוביץ
שלי יחימוביץ'צילום: אמיל סלמן

יחימוביץ' כתבה אתמול בעמוד הפייסבוק שלה: "איזה ניצחון נפלא ומתוק ואיזו סגירת מעגל. אמרתי לגפני: 'יש אלוהים'. כשהעליתי בפעם הראשונה את הצעת החוק הזאת, לפני שש שנים, כינסו המנכ"לים אסיפת חירום וכינו את החוק שלי 'הזוי, מפלצתי, מטורף, אידיוטי ומסוכן'. מאז שוב ושוב ניסיתי להעביר אותו, כששוב ושוב האוצר מכשיל אותו, אבל בינתיים קרה דבר אחר, חשוב לא פחות - הציבור פקח את העיניים והבין שיש גבול לחזירות, לתאוות הבצע, לפערים הנוראיים, לשכר שאינו קשור לביצועים או למציאות הישראלית. את הפירות קצרנו היום, ואני מודה שאני לא מאמינה עדיין שזה קורה.

"הבוקר הגענו לוועדת הכספים לדון בהצעת חוק חלשה להגבלת שכר הבכירים. אף אחד לא היה מרוצה ממנה. במהלך הדיון התקשרתי לכחלון. אמרתי לו שאם ההצעה תהיה רצינית יותר, העונש על מי שעובר את החוק יהיה כבד יותר ונספור גם את עובדי הקבלן - נצביע כולנו פה אחד בעד ההצעה. כחלון הראה נכונות מדהימה ומפתיעה להחמיר את החוק. הרצון הטוב שלו היה ברור כשמש.

תקרה של 2.5 מיליון שקל, סנקציה קשה של 'תקרה מתקפלת' (מס כבד ביותר על מי שעוברים על החוק), והמנכ"ל יוכל לקבל שכר גבוה ביותר בתנאי שהוא לא יעלה על פי 35 (עלות שכר, פי 44 מהשכר הנמוך; מ"ב) מהשכר הנמוך ביותר, כולל של עובדי הקבלן העניים ביותר.

"ירצו יותר - סבבה, אבל שיעלו גם למנקה, למאבטח, למוקדן באאוטסורסינג. החוק הזה אינו מושלם. האתגר הבא הוא להחיל אותו על כל החברות הציבוריות שנסחרות בבורסה, לא רק על החברות הפיננסיות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker