ביהמ"ש אישר: הנאמן של BGI יוכל למכור מניות אמבלייז 
כדי לחסל החוב לבעלי אג"ח

בתום סאגה בת יותר משנה, בעלי האג"ח של BGI עשויים בקרוב להיפגש עם יתרת החוב ■ ביהמ"ש אישר אתמול לעו"ד גיא גיסין לממש מניות אמבלייז "ככל שיידרש", על מנת לפרוע את התשלום הנותר - 3.6 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

לאחר סאגה מתמשכת בת יותר משנה, בעלי האג"ח של BGI, שהחוב לא מסולק כלפיהם הוא 3.6 מיליון שקל, עשויים להיפגש עם כספם כבר בשבועיים הקרובים. בית המשפט אישר אתמול להרחיב את סמכויותיו של המשקיף ב-BGI, עו"ד גיא גיסין, כך שיהיה רשאי למכור מניות BSD קראון - החברה הבת של BGI, ולפרוע את יתרת החוב. בכך למעשה צפויים המחזיקים לקבל את התשלום האחרון הקבוע בלוח הסילוקין לאג"ח - כ-35 מיליון שקל, קרן וריבית.

BSD קראון (אמבלייז לשעבר), ששולטת ביבואנית המזון הישראלית ויליפוד, היא חברה ציבורית הנסחרת בלונדון לפי שווי של 26 מיליון פאונד. כ-12 מיליון מניות אמבלייז משועבדות לבעלי האג"ח של BGI. את השליטה ב-BSD קראון רכשה BGI לפני כשנתיים מידי קרן פורטיסימו ואיש העסקים נפתלי שני. ל–BSD אין פעילות עסקית עצמאית, כך שהיא למעשה שלד בורסאי.

גרגורי גורטובוי

בשלוש השנים האחרונות מחיר מנייתה של BSD נחתך במחצית לכ-25 פאונד. להערכת גיסין, הוא יידרש למכור כ-3% מהון מניותיה של BSD, על מנת לפרוע את יתרת החוב. ההחלטה לממש את המניות התקבלה לאחר שפיקדון בסכום של כ–11 מיליון דולר, שהיה משועבד למחזיקי האג"ח התגלה כלא זמין; ולאחר שבעל השליטה הנוכחי ב-BGI, גרגורי גורטובוי, לא פרע את החוב.

לצד נציגי BGI, מי שנכח בדיון בבית המשפט היה נפתלי שני, שמנהל בחודשים האחרונים מאבק עם גורטובוי, החשוד בפלילים, על השליטה ב-BGI. שני מעוניין לקבל לידיו את BGI, לאחר שגורטובוי לא פרע חוב של 7–8 מיליון דולר שהתחייב לו. באחרונה כינס שני אסיפת בעלי מניות אלטרנטיבית ומינה דירקטוריון חדש ל–BGI. בית המשפט אמור לדון בסוגיית השליטה ב-24 במארס.

בדיון התנגד שני למכירת מניות אמבלייז, והדגיש כי תחת הדירקטוריון החדש, BGI תפרע את החוב בתוך חודש ימים מרגע קבלת השליטה. "מכירת מניות בחברה בת שיש לי בה 25% (הכוונה היא ל-BSD - ע"א) זו פגיעה קשה מאוד", אמר עו"ד ארנון גיצלטר, נציגו של שני. "אני מבקש מבית המשפט להורות למשקיף להעניק לנו פרק זמן להיכנס לתפקיד ולנהל את החברה כמו שצריך".

שני הוסיף: "ברגע שנוכל להיכנס לחברה, כוונתנו היא לטפל בחוב לבעלי האג"ח העדיפות ראשונה. החלטת הנושים היא דוגמה לחוסר מקצועיות. אין שום סיבה בעולם שסכום של 3.5 מיליון שקל לא יימצא לו פתרון ללא מכירת המניות, שהן נכס חשוב של החברה. מדובר פה על חוב קטן, והפגיעה שתיגרם לנו מהמכירה היא קשה. אנחנו כבר בודקים אפשרות לקחת הלוואה של 800 אלף דולר".

גיא גיסין

בית המשפט לא קיבל את עמדתו של שני - ואישר לגיסין להתחיל למכור מניות BSD, "ככל שיידרש", החל מ-24 במארס. עם פירעון החוב, תסתיים סאגה ארוכה של יותר משנה - כשבמהלכה לא היה ברור אם תצליח BGI לפרוע את החוב, שלכאורה היה כאמור מובטח בפיקדון. בית המשפט אף אישר לגיסין למכור מניות נוספות בשווי 10% מיתרת החוב, על מנת לממן שכר טרחה למשקיף ולנאמן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום