פיץ' מורידה את תחזית דירוג האשראי של כיל - צופה שהחברה תקטין את השקעותיה

סוכנות הדירוג צופה לירידה של 3%־5% במחירי האשלג והפוספט ב-2016 ■ להערכתה השפעת יישום מסקנות וועדת ששינסקי על כיל תהיה מוגבלת ■ צופה לעיכובים משמעותיים בהקמת מכרה אשלג באתיופיה.

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

סוכנות דירוג האשראי פיץ' אישררה את דירוג אגרות החוב של כימיקלים לישראל (כיל) ברמה של BBB - אולם הורידה את תחזית דירוג החוב של כיל מיציבה לשלילית כך שהסוכנות צופה שהשינוי הבא בדירוג אגרות החוב של חברת הכימיקלים יהיה הורדתו.

התחזית השלילית משקפת את חוסר הבהירות בנוגע לשאלה אם יהיה די באסטרטגיית ההשקעות של כיל ו/או בשינוי במדיניות הדיבידנד שלה כדי להקטין את רמות המינוף של החברה יחס לרמות השיא שלה ב-2016.

פיץ' צופה שההשקעות במיזם הפוספט המשותף עם החברה הסינית Yunnan Yuntianhua בסין וירידה של 3%-5% במחירי האשלג ודשני הפוספט ויציבות במחירי הדשנים המיוחדים תעלה את היחס בין החוב הפיננסי של כיל לבין תזרים המזומנים הפנוי שלה ל-2.75 בסוף 2016 בהשוואה ל-2.5 ב-2015. פיץ' מצפה שכיל תקטין את היחס בין החוב הפיננסי לתזרים הפנוי ל-2.5 ב-2018.

סוכנות הידרוג צופה שהירידה במחירי האשלג ביחד עם גידול בכמויות האשלג שיימכרו וכן המשך הקיצוץ בעלויות ואיחוד תוצאותיו הכספיות של מיזם הפוספט המשותף בסין יגדילו את הכנסותיה של כיל ל-6 מיליארד דולר ב-2016 אולם יורידו את שולי הרווח התפעולי התזרימי (Ebitda) מהמחזור מ-25% ל-22% ב-2016.

סטפן בורגס, מנכ"ל כילצילום: עופר וקנין

פיץ' צופה שכיל תקטין את היחס בין השקעותיה ברכוש קבוע לבין מחזור המכירות שלה ל-11% ב-2016 בהשוואה ל-13%-14% ב-2015 ולהוריד בצורה מתונה את שיעור הדיבידנד שהיא משלמת באופן שיקטין את היחס בין החוב הפיננסי נטו ל-Ebitda.

סוכנות הדירוג צופה שלמסקנות ועדת ששינסקי 2 יהיו השפעה מוגבלת על רווחי כיל על בסיס הנחותיה השמרניות בנוגע למחירי האשלג והפוספט ב-2016 ובשנים הבאות. הסוכנות מציינת שמשמעות האופי ההדרגתי של מודל המיסוי שקבעה וועדת ששינסקי היא שההשפעה של המסקנות תהיה גדולה הרבה יותר אם מחירי האשלג יעלו בחוזקה אולם עליה גבוהה מהצפוי במחירם טובה לכיל גם בהתחשב במסקנותיה של וועדת ששינסקי. פיץ' צופה לעיכובים משמעותיים בהקמת מכרה האשלג באתיופיה שנרכש עם רכישתה של החברה הקנדית Allana על רקע מחירי האשלג הנמוכים והגמישות של כיל בנוגע למועד התחלת הפרויקט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker