חברת הייעוץ ISS ממליצה להצביע בעד מיזוג נסטלה-אסם

ב-ISS מנמקים את ההמלצה בפרמיה האטרקטיבית שמציעה נסטלה לבעלי מניות המיעוט עבור מניותיהן

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת נסטלה והנהלת אסם זכו לרוח גבית במאמציהן לאשר את המיזוג בין החברות. ISS, חברת הייעוץ הגדולה בארה"ב למשקיעים מוסדיים בנושאי הצבעות באסיפת בעלי מניות וממשל תאגידי, ממליצה להצביע בעד הצעתה של נסטלה לרכוש מבעלי מניות המיעוט באסם את מניותיהם תמורת 82.5 שקל למניה.

ב-ISS מנמקים את ההמלצה בפרמיה האטרקטיבית שמציעה נסטלה לבעלי מניות המיעוט עבור מניותיהן, וכן מכיוון שאינה מבחינה בבעיה של ממשל תאגידי בתהליכים שנוגעים לעסקה. ב-ISS מציינים כי מחיר המניה המוצע לבעלי המניות משקף פרמיה של 25.5% ביחס למחירה ביום שקדם להצעת הרכש ופרמיה של 29% בהשוואה למחירה הממוצע של המניה ב-60 ימי המסחר שקדמו להצעה.

מוצרי אסם בסניף שופרסל
מוצרי אסםצילום: עופר וקנין

בחברת הייעוץ האמריקאית מתייחסים לרציונל האסטרטגי של המיזוג ומציינים כי אסם שומרת על יציבות בהכנסותיה מ-2012 ועל שיעורים יציבים של רווחיות תפעולית בין 12.5% ל-12.7%. בעקבות חקיקת חוק המזון בינואר 2015, שנועד להגברת התחרות בשוק המזון ולהורדת מחירי המזון באמצעות הטלת מגבלות על פעילותם של יצרני מזון גדולים, ב–ISS קובעים כי בהקשר זה החלטת אסם למחוק את מניותיה מהמסחר בבורסה ולהפוך לחברה פרטית בבעלות מלאה של נסטלה אינה בלתי־סבירה, מכיוון שתגדיל את גמישותה לפתח את עסקיה.

תמיכה נוספת לעסקה סיפקה חברת הייעוץ עמדה. יממה לאחר שאנטרופי המליצה למשקיעים המוסדיים להתנגד למיזוג בין נסטלה לאסם, מפרסמת חברת הייעוץ המתחרה עמדה המלצה הפוכה. בעמדה קובעים כי מחיר העסקה המוצע - 82.5 שקל למניה - המשקף שווי חברה של 9.1 מיליארד שקל, הוא הוגן וסביר, לנוכח חוסר הוודאות הרגולטורית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker