הבעת אמון באורבוטק: מודי'ס העלתה דירוג האשראי להלוואה שמימנה רכישת SPTS

מודי'ס העלתה את הדירוג להלוואה הפרטית שמימנה את רכישת SPTS ב-370 מיליון דולר מ-B1 ל-Ba3 - בעקבות תזרים המזומנים היציב של אורבוטק ופירעון של 60 מיליון דולר

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי תומר
אורי תומר

חברת דירוג האשראי הבינלאומית מודי'ס מביעה אמון ביציבות ובצמיחה של חברת אורבוטק, והעלתה את דירוג האשראי של ההלוואה שנטלה לצורך מ-B1 ל-Ba3. אורבוטק, המנוהלת בידי אשר לוי, קיבלה את ההלוואה מגופים מוסדיים ישראליים וכן מבנק לאומי.

אורבוטק מייצרת מערכות אוטומטיות לבדיקת תהליכי ייצור, למשל בתחומי המסכים השטוחים והמעגלים המודפסים. החברה נסחרת בנאסד"ק בשווי שוק של 990 מיליון דולר. מניית החברה טיפסה ב-40% בשנה האחרונה, והשלימה בכך עלייה של 70% בחמש השנים האחרונות. אתמול נסחרה המניה בעלייה של כ-1% כשלוש שעות לתום המסחר.

אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק

אורבוטק רכשה את חברת SPTS הבריטית ב-370 מיליון דולר בקיץ 2014, ונטלה לצורך כך הלוואה פרטית. הרכישה נועדה להגדיל את סל המוצרים של החברה, ולאפשר לה להתמודד בכך עם התנודתיות והמחזוריות שמאפיינות את ענף השבבים.

במודי'ס מציינים כי אורבוטק מציגה תזרים מזומנים יציב ומבצעת תהליך של הורדת מינוף. תהליך זה נובע הן משיפור הביצועים של החברה וחיזוק המאזן, שהקטינו את יחסי המינוף שלה; והן מכך שהחברה ניצלה את תזרים המזומנים ואת השיפור בביצועים כדי לבצע באופן וולונטרי פירעון מוקדם של 60 מיליון דולר מתוך ההלוואה. זאת אף על פי שמדובר בהלוואת בלון - כלומר הלוואה שאמורה להיפרע בבת אחת - בעוד חמש שנים.

אורבוטק רשמה ב–2015 שיפור בכל הפרמטרים. הכנסות החברה טיפסו מ-583 מיליון דולר ב-2014 ל-753 מיליון דולר ב-2015 - עלייה של 22.6%. הרווח הנקי של החברה עלה מ-35 מיליון דולר ל-57 מיליון דולר - עלייה של 38.6%. התזרים מפעילות של החברה טיפס מ-51 מיליון דולר ל-89 מיליון דולר - עלייה של 42.7%. ההון העצמי במאזן של החברה גדל מ-497 מיליון דולר ל-568 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום