מיכאל רוכוורגר

המשטרה החליטה לסגור את תיק החקירה בפרשת הרומן בבנק הפועלים - בין שמעון גל, ראש החטיבה העסקית-מסחרית לשעבר לבין עובדת שלו. המשטרה חקרה חשד לביצוע עבירות של הטרדה מינית ובעילה אסורה בהסכמה. כמו כן, נחקר החשד שבכירים בבנק לא טיפלו בפרשה בהתאם לחוק, בין השאר, בניסיון לכאורה להסתירה.

היום הודיעו במשטרה כי לא התגבשה תשתית ראייתית מספקת לביצוע העבירות שיוחסו לגל וכי לא התגבשה כל תשתית ראייתית לכך שמי מגורמי הבנק פעל בעת הטיפול בפרשה ובהקשר לה בניגוד לחוק או פעל לטיוחה בניגוד לחוק. תיק החקירה יועבר למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, אשר ליוותה את החקירה, וצפויה לקבל החלטה סופית בעניין.

קרדיט: ערוץ 10

במסגרת הפרשה, ניהל שמעון גל מערכת יחסים עם עובדת שהייתה כפופה לו ואף קידם אותה. בתלונה שהוגשה למשטרה נטען כי בכירי הבנק, בהם המנכ"ל ציון קינן, לא טיפלו בעניין. הפרשה התפוצצה בשנת 2014 כאשר גל החליט במפתיע לעזוב את הבנק, והפועלים הודיע על מינויה של שופטת בדימוס שתחקור את הפרשה. השופטת חיברה דו"ח אך הוא לא פורסם לציבור.

בעקבות הדו"ח, ניהלה העובדת מו"מ עם הבנק באמצעות עורך דינה, אביגדור פלדמן, ועורך דין נוסף. בסיומו של המו"מ קודמה העובדת לתפקיד מנהלת בחברה מקבוצת הפועלים. הקידום החריג נעשה יותר מחודש לפני שהפרשה עלתה שוב לכותרות בעקבות דיון בבקשה לפשיטת רגל שהגיש הבנק נגד מוטי זיסר  בגין אי עמידה בחובות של כ-1.4 מיליארד שקל.

זיסר, הטייקון ששלט בחברת אלביט הדמיה ושקרס בעקבות חובות ענק לבנק, הקליט בסתר את אילן אמיר, סגנו של שמעון גל, שעזב את הבנק על רקע מערכת היחסים הבעייתית בין גל לעובדת הכפופה לו. אמיר פנה לקינן והתריע בפניו על מערכת היחסים הזו. הוא טען כי היא פוגעת בבנק, אך לא זכה לגיבוי ונאלץ לעזוב את הבנק.

שמעון גלצילום: מוטי מילרוד

בבנק הפועלים סירבו להגיב לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker