אין עשן בלי אש? |

המניה שצנחה בעקבות פשיטה של רשות ני"ע; החשד: שימוש במידע פנים

מקורב לפרשה: "שלושה סוחרים פרטיים הצליחו ליצור לעצמם רווחים של כמה מאות אלפי שקלים על סמך טיפ פנימי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו מניית היום

חוקרי רשות ניירות ערך פשטו השבוע על משרדי חברת וויטסמוק והחרימו מסמכים; מנכ"ל החברה, איתי מרוז, נחקר - כך עולה מהודעה לבורסה שפירסמה החברה הבוקר. בתגובה, צנחה המניה ב-12% במחזור של כ-700 אלף שקל - פי חמישה מהמחזור הממוצע בחודש האחרון. וויטסמוק לא מסרה בהודעה לבורסה פרטים נוספים לגבי החקירה. מתחילת השנה נפלה המניה ב-35%.

לרוב, חקירות של רשות ניירות ערך מתחילות עקב בעיה בדיווחי החברה. במקרים נדירים מדובר בחשדות להרצת מניות או בשימוש במידע פנים. במקרים הללו הרשות עוצרת את הנחקר ומשחררת אותו לאחר הדיון בבית המשפט.

נועם לנירצילום: עופר וקנין
מנכ"ל וויטסמוק, איתי מרוז

לדברי עו"ד עופר בר טל המייצג את המנכ"ל איתי מרוז בפרשה: "מרוז לא הובא לבית המשפט. הוא שוחרר לאחר החקירה ברשות, ללא תנאים כלשהם ולא הפקדת דרכון. הוא חתם על ערבות עצמית. עובדה זו מראה כי החשדות נגדו קלושים, ואנו סמוכים ובטוחים שהדברים לא יתפתחו מעבר לכך בכל הקשור אליו".

נועם לניר לא נחקר

מקורב לפרשה סיפר כי "הרשות חושדת בעבירות של שימוש במידע פנים. לרשות נודע כי אחד מהאנשים שקיבל את מידע הפנים בטרם הפרסום, צלצל לחבריו שהצליחו לבצע סיבוב קצר על המניה. אין מדובר בסוחרים, הקשורים לבתי השקעות בארץ - כי אם בשלושה סוחרים פרטיים שהצליחו ליצור לעצמם רווחים על סמך ה'טיפ'. האחד הרוויח 200 אלף שקל, השני כ-150 אלף שקל והשלישי כ-60 אלף שקל".

עוד הבהיר המקור כי "גם בחברת אפליי נלקחו מספר מחשבים. ואולם הרשות לא חקרה את הבעלים נועם לניר אשר נמצא בחו"ל, ואולי אף לא תחקור אותו, עקב ההבנה כי הדליפה מקורה בפרסום - ולא באחת החברות".

וויטסמוק מפתחת תוכנות לדקדוק ולאיות בשפה האנגלית, אך עיקר פעילותה מתבסס כיום סביב אפליקציית KIB0 שהינה מקלדת ממותגת לשפות שניתן להורידה למכשירי סלולר, המשלבת בתוכה טכנולוגיה המאפשרת לתקן ולשפר את שפת הכתיבה. וויטסמוק משתפת פעולה לצורך כך עם חברת אפליי הנשלטת על ידי איש העסקים נועם לניר.

לאחרונה דיווחה החברה למשקיעים כי היא מבטלת את אסיפת בעלי המניות שהיתה אמורה לאשר את יעדי המענק למנכ"ל. החברה כתבה בהודעה כי "בהתאם להבנת החברה את המצב המשפטי הקיים, החברה סבורה כי לא נדרש אישורה של האסיפה הכללית של בעלי המניות של החברה ביחס ליעדי המענק השנתי אשר נקבעו על ידי ועדת התגמול ודירקטוריון החברה עבור מנכ"ל החברה, היות שהיעדים נקבעו בתחילת שנת 2016 והם יעדים מדידים הנמצאים בגדרי מדיניות התגמול של החברה אשר אושרה על ידי האסיפה הכללית של בעלי המניות של החברה ביום 16 בדצמבר 2013, ואשר תיקון לה אושר על ידי האסיפה הכללית ביום 23 ביוני 2015".

כמו כן פירסמה החברה על הסכם שיתוף פעולה עם APN במסגרתו תפתח גרסאות של המוצר שלה לתיקון תחביר ושגיאות כתיב.

משתי החברות סירבו להגיב לדברים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker