מייסדי אסם מחזיקים במפתח למיזוג עם נסטלה

אם יחליטו כל משפחות המייסדים באסם להצהיר על עצמם מטעמי זהירות כבעלי עניין אישי, די יהיה בקולות של בעלי 5.76% ממניות אסם כדי להכשיל את המיזוג

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אישור המיזוג בין נסטלה לבין אסם באסיפת בעלי המניות שתתקיים ב–17 במארס תלויה בהשגת רוב של 75% מבעלי המניות שישתתפו בהצבעה למעט הנמנעים, וכן בקיומו של אחד משני תנאים: רוב של 50% מקרב בעלי המניות שאינם בעלי עניין אישי באישור העסקה שמשתתפים בהצבעה, או שסך המתנגדים לעסקה מקרב מי שאינו בעל עניין באישור העסקה לא יהיה יותר מ–2% מהונה של החברה.

הרכב בעלי המניות של אסם, שבשליטת נסטלה (63.7%), הופך את שאלת השתתפותם של מייסדי החברה באסיפה לקריטית. שניים מהמייסדים, יצחק ירקוני ואברהם פינקלשטיין, שמחזיקים ב–4.95% וב–1.85% ממניות החברה, בהתאמה, ומשמשים דירקטורים, הודיעו כי נוכח אחזקתם ואחזקת קרוביהם עשוי להיות להם עניין אישי בתוצאותיה.

פירוש הדבר שבעלי העניין באישור ההצעה, כולל נסטלה, מחזיקים ב–70.48%, וסך האחזקות של מי שאינו מוגדר כבעל ענין אישי באישור העסקה מסתכם ב-29.52% - כך שלכאורה כדי להפיל את העסקה יהיה צורך ב–14.76% ממניות החברה, אלא שבפועל נראה שיהיה צורך בשיעור קטן בהרבה.

הסיבה לכך היא שעל פי אסם, עוד 18% מהחברה מוחזקים על ידי משפחות המייסדים שעשויים להיחשב בעלי עניין. אם יחליטו כל משפחות המייסדים להצהיר על עצמם מטעמי זהירות כבעלי עניין אישי, יירד שיעור מי שאינו מוגדר כבעל ענין אישי בהצבעה ל–11.52%. כלומר, די יהיה בקולות של בעלי 5.76% ממניות אסם להכשיל את המיזוג.

כפי שמצביעה מיכל אלשיך, אנליסטית בכירה באקסלנס ברוקראז', בנסיבות אלה עשוי להיות לקולות המשקיעים המוסדיים הישראלים משקל רב באישורה או בדחייתה של ההצעה. המוסדיים הגדולים באסם לפי אתר סטוקר הם מגדל (0.83%), ילין לפידות (0.53%), ופסגות (0.37%).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker