בזכות הדיפת ניסיון ההשתלטות של מיילן: פריגו רוצה לאשר מענק של 2 מיליון דולר למנכ"ל

בשלב זה לא ברור אם בעלי המניות של פריגו עשו את הדבר הנכון כשדחו את הצעת הרכש של מיילן - שגרמה להפסד של 49 דולר למניה ■ בסוף אפריל תתקיים הצבעה על תשלום מענקים לבכירי החברה - בשווי של כ-3.5 מיליון דולר

יורם גביזון

בעלי המניות של פריגו דחו באמצע נובמבר, ברוב של 60%, הצעת רכש ממיילן. נכון לעכשיו אין להם סיבה נראית לעין לחגוג. פריגו נסחרת במחיר של 130 דולר, בעוד ששווי התמורה שהיו אמורים לקבל (75 דולר במזומן ו-2.3 מניות מיילן על כל מניית פריגו) מסתכמת ב-179 דולר למניה. על פני הדברים, נראה שדחיית ההצעה גרמה להפסד של 49 דולר למניה, כלומר 27.4% והשמדת ערך של 7 מיליארד דולר. חישוב זה מתבסס על מחירה הנוכחי של מניית מיילן וייתכן שמחירה היה יורד אם הצעת הרכש הייתה יוצאת אל הפועל.

בעלי המניות של פריגו יקבלו הזדמנות נדירה להביע את דעתם ב-26 באפריל על הצעד שעשו - כאשר יצביעו על אישור בונוסים במזומן ובמניות לשלושה מבכירי החברה על הדיפת ניסיון ההשתלטות העוין של מיילן.

ג'ו פאפא, מנכ"ל פריגו
ג'ו פאפא, מנכ"ל פריגוצילום: רובי לבוביץ'

פריגו מבקשת מבעלי מניותיה לאשר תשלום מענק במזומן של 500 אלף דולר במזומן ומענק של מניות חסומות בשווי של 1.5 מיליון דולר לג'ו פאפא, יו"ר ומנכ"ל החברה, על תרומתו להדיפת ניסיון ההשתלטות של מיילן. ג'ודי בראון, סמנכ"לית הכספים, תקבל מענק במזומן של 375 אלף דולר ומניות חסומות ב-375 אלף דולר. טוד קינגמה, היועץ המשפטי ומזכיר החברה, יזכה למענק במזומן של 375 אלף דולר ומניות חסומות ב-375 אלף דולר על חלקו בסיכול ניסיון ההשתלטות של מיילן.

פאפא והבכירים האחרים היו אמורים להרוויח סכומים גדולים משמעותית אם ניסיון ההשתלטות העוין של מיילן היה צולח. פאפא היה מקבל סכום של 25 מיליון דולר שמורכב מתשלום במזומן של 7 מיליון דולר, מניות חסומות ב-8.4 מיליון דולר (מבוסס על מחירה של מיילן בסוף 2015), מניות חסומות מבוססות ביצועים ב-10 מיליון דולר ואופציות ב-370 אלף דולר. 

עלות שכרו של פאפא ל-2015 מסתכמת ב-10.7 מיליון דולר - וכוללת שכר של 1.2 מיליון דולר, מניות בשווי של 5.8 מיליון דולר, אופציות בשווי של 2 מיליון דולר, תמריצים ב-1.4 מיליון דולר והטבות סוציאליות ב-261 אלף דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker