אנטרופי ממליצה למוסדיים: התנגדו למיזוג נסטלה ואסם

חברת הייעוץ סבורה שמבנה העסקה מוטה לרעת בעלי מניות המיעוט, וקובעת שהמחיר המוצע נמוך מדי; אנטרופי מזהה פגמים בהערכת השווי של דלויט טוש

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אנטרופי שמייעצת למשקיעים מוסדיים פרסמה המלצה להתנגד לעסקת המיזוג ומשמיעה ביקורת חריפה על חברת אסם ובעלת השליטה בה חברת נסטלה.

אנטרופי מזכירה שמכלל החזקות הציבור במניותיה של אסם (30%) רק 7% מוחזקות על ידי משקיעים מוסדיים ישראליים ואילו הרוב מוחזק על ידי משפחות מייסדים או קרוביהם שרק לחלקם עניין אישי בהצבעה, וייתכן שחלקם נתנו את אישורם לעסקה עוד בטרם זומנה האסיפה הכללית לצורך אישורה.

דן פרופר, יו"ר אסם
דן פרופר, יו"ר אסם

אנטרופי כותבת כי אם נסטלה היתה בוחרת בחלופה של הצעת רכש (שמחייבת רוב של 95% מבעלי המניות  כדי למחוק את המניה מהמסחר בבורסה) ולא במיזוג הפכי משולש שמצריך רוב של 75% מבעלי המניות, היה חלקם של המוסדיים משמעותי יותר באישור המיזוג ועל כן התוצאה הכלכלית לבעלי מניות המיעוט היתה טובה יותר.

אנטרופי מבקרת גם את המחיר שמוצע לבעלי מניותיה של אסם לאחר שביצעה שתי בדיקות השוואתיות. החברה בדקה את המכפילים לפיהם נסחרות החברות הבנות של נסטלה במדינות מתפתחות ועסקות גדולות כלומר עסקות לפי שווי פעילות שעולה על מיליארד דולר, שביצעה נסטלה, מרביתן של הצעות רכש לצורך הפיכתה החברה לפרטית ומחיקתה מהמסחר בבורסה.

אנטרופי קובעת שהמחיר שמוצע לבעלי המניות- 82.5 שקל למניה - משקף מכפיל שווי פעילות לרווח תפעולי תזרימי (Ev/Ebitda) נמוך משמעותית ביחס למחירי השוק של החברות הבנות הציבוריות של נסטלה וביחס לשווי העסקות שענקית המזון השווייצית ביצעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker