הנהלת לאומי וועד העובדים חלוקים על תוכנית ההתייעלות

הוועד אף מאיים להחרים חלק מהאירועים הקרובים שמתכנן לקיים הבנק, בהם האירוע השנתי המסורתי להצגת המאזן

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

מחלוקות רבות התעוררו במשא ומתן, שהחל באחרונה, בין הנהלת לאומי לוועד העובדים על תוכנית ההתייעלות בבנק - תוכנית שתגובש לקראת אמצע 2016, כפי שהודיעה המנכ"לית, רקפת רוסק עמינח, בשבוע שעבר. הוועד אף מאיים להחרים חלק מהאירועים הקרובים שמתכנן לקיים הבנק, בהם האירוע השנתי המסורתי להצגת המאזן.

תוכנית ההתייעלות תכלול בין היתר פרישה מרצון של עובדים וניוד עובדים, זאת בתמורה להקלה בדרישות הלימות הון (היחס בין ההון העצמי לנכסי הסיכון). הדיונים על התוכנית החלו לאחר שההנהלה הגיעה להסכמות עם הוועד, בראשות מירי רובינו, בנוגע להמרתן של חלק מההתחייבויות כלפי העובדים במניות בהיקף של כ–1.15 מיליארד שקל. צעד זה אמור להגדיל את יחס הלימות ההון של לאומי בכ–0.4%.

רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית לאומיצילום: עופר וקנין

בשבוע שעבר פירסם בנק לאומי את תוצאותיו הכספיות ל–2015, שלפיהן הרווח הנקי שלו זינק בכ–100% לכ-2.84 מיליארד שקל. התוצאות הכספיות הובילו לכך שרוסק עמינח נהפכה לשיאנית השכר בין ראשי הבנקים בישראל ב–2015, עם חבילת תגמול של כ–8.1 מיליון שקל - כ–3.7 מיליון שקל מסכום זה מענק שנתי שבמקומו ניתנו לה מניות חסומות לשנתיים של לאומי.

רובינו סירבה אתמול להתייחס למשא ומתן על תוכנית ההתייעלות, אך דובר הוועד הכחיש כי המחלוקות בין הצדדים נוגעות לשכרה של רוסק עמינח ב–2015. "אין כל קשר בין המשא ומתן של עובדי הבנק וההנהלה לבין נושא שכר המנכ"לית", אמר. "כל קביעה אחרת אינה נכונה וחוטאת 
למציאות".

מאז מינויה של רוסק עמינח למנכ"לית לאומי, במאי 2012, הופחתו בקבוצת לאומי יותר מ–1,000 משרות, ובשלוש השנים הקרובות בכוונת לאומי לצמצם עוד כ–1,000. נוסף על כך, לאומי הפחית את מספר מטות העסקים שלו משישה לשניים בלבד, כך שכיום יש בו רק מטה עסקי־מסחרי ומטה קמעוני (בנקאי).

בשנה שעברה הגיע לאומי עם עובדיו להסכם שכר חדש, שלפיו העובדים יקבלו תוספת שכר של 4% בשנה ב–2015–2016, ולאחר מכן תוספת שכר של 3.5% בשנה ב–2017–2018. זאת, במקום תוספת קבועה בשיעור של 5% בשנה שניתנה בעבר. למרות זאת, לאומי הוא עדיין בנק לא יעיל, עם הוצאות שכר גבוהות שהסתכמו ב–2015 בכ–3.84 מיליארד שקל ויחס יעילות תפעולית פרופורמה של 68.9%. כך, גם לאחר שפתר את בעיות ההון, ללא מהלך התייעלות נוסף לצד גידול בתיק האשראי, לאומי יקשה לגדיל את הרווחיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker