אלון תובעת מביילסול של בירן וויסמן לפרוע עד יום שני חוב של 3.2 מיליון שקל

סכסוך בין דודי וייסמן לבין שרגא בירן על תשלום חלקו של וויסמן בהלוואה של 38.5 מיליון שקל שביילסול קיבלה מאלון עלול להביא את הנאמן על אג"ח א' של אלון לפעול לגביית החוב

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אלון ישראל, שבשליטת השקעות ביילסול (53%) וארגוני הקניות של הקיבוצים (47%), שיגרה הבוקר (ה') מכתב לחברת השקעות ביילסול שבבעלות שרגא בירן (80%) ודודי וייסמן (20%) - ובו נדרשת השקעות ביילסול לפרוע מיידית את יתרת סכום ההלוואה שקיבלה ביילסול מאלון.

ביילסול קיבלה הלוואה של 38.5 מיליון שקל כחלק מהלוואה שניתנה על ידי אלון לשני בעלי מניותיה, אולם אלון, בניגוד לארגוני הקניות של הקיבוצים, לא פרעה אותה. העיכוב המתמשך בפירעון ההלוואה נחשף כאשר בעלי אגרות החוב מסדרה א' של אלון ישראל התבקשו בנובמבר 2015 לתת את הסכמתם להזרמת סכום של 50 מיליון שקל מאלון לחברה הבת (72.7%) אלון רבוע כחול, כחלק מהמאמצים להבריא את החברה הנכדה, מגה קמעונאות.

דודי ויסמן
דודי ויסמןצילום: תומר אפלבאום
שרגא בירן
שרגא בירןצילום: עופר וקנין

במסגרת הדיונים על אישור ההזרמה, דרשו בעלי אג"ח א' מביילסול לפרוע את ההלוואה שקיבלה מיידית - ובסופו של דבר הוסכם שביילסול תפרע את החוב עד ל-28 בפברואר 2016, וכן הוסכם שאם ההלוואה לא תיפרע עד ל-7 במארס 2016, יוכל הנאמן על אגרות החוב מסדרה א' לפעול במקום אלון לגביית ההלוואה ישירות מול השקעות ביילסול.

עד היום נפרע סכום של 35.3 מיליון שקל בלבד, לאחר שביילסול מכרה את החזקתה (50%) בחברת שופרסל. ביילסול מחזיקה במרכז מסחרי בכפר סבא לחברת שופרסל תמורת 30 מיליון שקל.

שרגא בירן טוען שהסכום ששולם כולל 7.5 מיליון שקל, שביילסול השקעות קיבלה ומקורו בשטר הון אותו הנפיקה לחברה פרטית בבעלותו. לטענת בירן, הוא עצמו הביא כסף מהבית באמצעות החברה הפרטית שיבאג ופרע 5.5 מיליון שקל כך שתרומתו האישית לפירעון ההלוואה שקיבלה ביילסול מאלון מגיע ל-13 מיליון שקל - ולכן על דודי ווייסמן לשלם את חלקו (20%) בפירעון ההלוואה (3.2 מיליון שקל), אלא שהוא סירב לעשות זאת.

דודי וויסמן אמר בתגובה: "הכל טריקים ושטיקים של שרגא בירן. ביילסול השקעות קיבלה 30 מיליון שקל ולכן חלקי ביתרת התשלום לאלון הוא 1.6 מיליון שקל וזה מה שאני מוכן לתת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום