עובדי כלל ביטוח שכרו את זליכה - כדי להיות בעלי עניין בחברה

בשבוע הבא תתקיים פגישה בין ועד עובדי כלל לנאמן החברה משה טרי במטרה לבחון אפשרות שעובדי החברה יחזיקו במניות החברה כך שיוכלו למנות חבר דירקטוריון בעתיד

שלי אפלברג
שלי אפלברג

עובדי כלל ביטוח מעוניינים להפוך להיות בעלי עניין בחברה. בשבוע הבא עומדת להתקיים פגישה בין ועד עובדי כלל לנאמן החברה משה טרי, לשעבר יו"ר הרשות לניירות ערך. מטרתה בין היתר הינה לבדוק אופציה בה עובדי החברה הזכאים לבונוסים יקבלו אותם בדמות מניות החברה כך שיוכלו למנות דירקטוריון מטעמם שיהיה מעורב בניהול החברה. בשל כך רכשו את שירותיו של פרופסור ירון זליכה שייעץ להם בעניין ויעזור להם במשא ומתן שיתנהל.

ביום בו החלה להתערער פירמידת אי.די.בי תחת שליטתו של נוחי דנקנר, הועברו מניות כלל לידיו של נאמן – במטרה להפריד בין אמצעי השליטה ובין החלפת השליטה בחברה שמצאת על מהדף למכירה.

ירון זליכה עם ועד עובדי כלל ביטוח
ירון זליכה (במרכז), משמאלו יו"ר הוועד רוני רז ושאר חברי הוועד: עוז מזמר, גלעד שרייבר ובועז וייסמןצילום: ללא קרדיט

כיום מחזיק במניות כנאמן משה טרי, לשעבר יו"ר הרשות לניירות ערך. לאחר מספר עסקאות שלא הבשילו לעסקה סופית, מסתמן כי נציגי המדינה דוחפים את בעל השליטה בחברה אדוארדו אלשטיין, למכור את המניות דרך הפצה בבורסה.

החשש מבעל שליטה חדש בארגון הוביל את עובדי כלל להתאגד ולחתום על הסכם קיבוצי אשר יש לחדש אותו כל שלוש שנים. ועד העובדים אשר כיום לא שולל אפשרות להשפיע  על אופן ניהול החברה בעתיד, מעוניין כעת לכרוך את השינויים בניהול החברה עם חידוש ההסכם הקיבוצי הצפוי בסוף שנת 2016.

אדוארדו אלשטיין
אדוארדו אלשטייןצילום: מוטי מילרוד

מקורבים לפרשה טוענים כי "ועד העובדים מעריך בשלב זה כי כניסה למשא ומתן מחודש תתמקד בשאלת עתידה של החברה , אופן ניהולה לרבות בחינת מעמד העובדים ומעורבות שלהם בדירקטוריון החברה".

יו"ר הוועד רוני רז: "אנחנו נמצאים בשלב קריטי לעתידה של החברה, ועוקבים מקרוב אחרי השינויים בגרעין השליטה של החברה. יש לנו אחריות לא רק לעובדים, אלא גם לציבור. אנחנו מאמינים שפרופסור זליכה יתרום באופן משמעותי למהלכים שאנחנו רוצים לקדם ומקווים לשיתוף פעולה של ההנהלה ושל הרגולטור".

עובדי כלל מאוגדים בהסתדרות מתחילת 2014 אז נחתם הסכם הקיבוצי הראשון המסדיר בין היתר את תנאי העבודה והשכר לעובדי הקבוצה. מדובר בהסכם הראשון אשר חל בשוק הביטוח שהוביל לחתימת הסכמים קיבוציים בחברות הביטוח מגדל AIG ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker