אקסלנס ברוקראז' בהמלצת קנייה על אלקו: נסחרת בשווי הנמוך ב-43% משווי אחזקותיה

האנליסטית מיכל אלשיך: לאחר מימוש נכסים ביותר ממליארד שקל, המינוף של אלקו נמוך והאפסייד גבוה

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי תומר
אורי תומר

מחלקת הברוקראז' של בית הההשקעות אקסלנס החלה היום (ד') לסקר את מניית חברת האחזקות אלקו בהמלצת "קנייה". לפי עבודה שהכינה האנליסטית מיכל אלשיך, החברה נסחרת בשווי הנמוך ב-43% משווי האחזקות של החברה, פער שלטענת אלשייך הוא גבוה מדי. אלשיך מסבירה כי הפער הסביר להערכתה בין שוויין החברות המוחזקות של חברות אחזקה לשוויה של החברה המחזיקה עצמה הוא 10%-20%, כך שהפער הנוכחי משקף אפסייד משמעותי.

אלקו,שבשליטת גרשון זלקינד (64%), שולטת בשלוש חברות הנסחרות בבורסה בתל אביב - אלקטרה (53%); אלקטרה צריכה (60%); ואלקטרה נדל"ן (61%) ובעוד שתי חברות פרטיות. החברה נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של 970 מיליון שקל לאחר עלייה של 22% במחיר המניה ב-12 החודשים האחרונים.

מיכל אלשיך
מיכל אלשיך צילום: תמיר גונן

אלשיך מציינת כי רמת המינוף של החברה, שהיתה בעבר גבוהה יחסית (יותר מ-50%) תיהפך לאפסית בעקבות תזרים המזומנים שיגיע מהמימושים. היא מוסיפה כי גם אם רמת המינוף תחזור בעתיד ותעלה, בעקבות ביצוע השקעות חדשות, היא לא צופה חזרה של אלקו לרמת מינוף דומה לעבר. אלשיך מציינת גם שתהליכי התייעלות ושיפור בתוצאות בחברות הבנות סייעו לחברה לעבור לרווח ב-2015.

אלשיך כותבת: "מסתמן כי השוק עדיין לא הפנים את המהפך שחל באלקו, שהצליחה להפוך מחברה מפסידה לרווחית ולבצע מימושים ברווחים נאים ושצפויה להקטין משמעותית את רמות המינוף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker