חברת פריגו השיקה מפעל תרופות בירוחם בהשקעה של 180 מיליון שקל

המפעל החדש הוא הרכיב המרכזי בתוכנית השקעה באתר החברה בירוחם שצפויה להגדיל את המכירות ב-100 מיליון דולר; רובן הגדול לייצוא, וכוללת את גיוסם של כ-200 עובדים נוספים

יורם גביזון

חברת התרופות פריגו חנכה היום (ד') את מפעלה החדש בירוחם. המפעל הוא חלק מתוכנית השקעה רחבת היקף במרכז המצוינות בירוחם, שהחלה לפני כארבע שנים בהשקעה כוללת של כ-180 מיליון שקל. במסגרת תכנית זו, שידרגה החברה את מתקניה הקיימים, הוסיפה קיבולות ייצור, מחקר ופיתוח וכאמור הקימה מפעל חדש לייצור ולאחסון תרופות.

תוכנית ההרחבה הגדילה עד כה את היקף המכירות הכולל של פריגו ב-70 מיליון דולר, ומתוכננת להגדיל את היקף המכירות ב-100 מיליון דולר בסך הכל, רובן ככולן ליצוא. התוכנית כוללת את גיוסם של כ-200 עובדים נוספים לאתר; מתוכם כ-150 גויסו בפועל. 

מפעל פריגו בירוחם
מפעל פריגו בירוחםצילום: פטריק מזוז

המפעל החדש, שעל תכנונו אחראי משרד זרחי אדריכלים, בנוי על קרקע בשטח של 3,000 מ"ר ומשתרע על שטח כולל של 10,000 מ"ר בנוי. פריגו מפתחת ומייצרת באתר בירוחם תכשירים פרמצבטיים בטכנולוגיות מורכבות, כגון: קצפים, תרסיסים לאף ומוצרים הורמונליים, בנוסף למגוון רחב של מוצרים דרמטולוגיים ווגינליים.

המפעל החדש שנחנך היום ישמש בעיקר לייצור תכשירים הורמונליים, וביניהם מוצר הדגל של החברה טסטוסטרון ג'ל 1% (גנרי ל- Androgel 1% בארה"ב) לטיפול באין אונות ותרופת המרשם טסטומקס המשווקת בישראל להתוויה דומה.  

משמאל: ח"כ איילת נחמיאס ורבין, ח"כ שלי יחימוביץ', ראש מועצת ירוחם מיכאל ביטון, נשיא פריגו ג'ון הנדריקסון, מנהלת אתר ירוחם ד"ר עמירה זאבי, מנהל יחידה עסקית בפריגו דאגלס בות'
משמאל: ח"כ איילת נחמיאס ורבין, ח"כ שלי יחימוביץ', ראש מועצת ירוחם מיכאל ביטון, נשיא פריגו ג'ון הנדריקסון, מנהלת אתר ירוחם ד"ר עמירה זאבי, מנהל יחידה עסקית בפריגו דאגלס בות'צילום: אנג'ל

פריגו מעסיקה כיום כ-1,200 עובדים בישראל ונמנית על המעסיקות הגדולות בנגב. כ-850 מעובדיה מועסקים במרכזי התפעול שבנאות חובב ובירוחם. למעלה מ-95% מעובדי החברה במרכז הפעילות שבירוחם, הינם תושבי הנגב וכמחציתם בעלי תואר אקדמאי (רובם בוגרי אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע). לרגל חניכת המפעל הגיעו לישראל בכירי חברת פריגו העולמית, לרבות נשיא החברה ג'ון הנדריקסון ומנהלי היחידות העסקיות, שרון כוחן ודגלאס בות'.

בדבריו לרגל האירוע, ציין הנדריקסון את מחויבותה של פריגו העולמית לפעילותה בישראל בכלל ולהרחבת הפיתוח והייצור באזור הנגב בפרט. "החברה הרחיבה במהלך השנים באופן משמעותי את פעילותה בישראל", אמר הנדריקסון. "והמפעל החדש מהווה נדבך משמעותי בהמשך פיתוחה כמו גם באסטרטגיה של מגזר התרופות הגנריות להמשך פיתוח וייצור תרופות גנריות מורכבות, עם חסמי כניסה גבוהים לתחרות גנרית נוספת".

 לדבריו, "ישראל מהווה עבור החברה מרכז מצוינות חיוני להמשך הצלחתה בסביבה התחרותית הגלובלית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker