האקזיט של מנורה מבטחים: מוכרת קרקע לאחים גינדי ב-180 מיליון שקל - שוק ההון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

האקזיט של מנורה מבטחים: מוכרת קרקע לאחים גינדי ב-180 מיליון שקל

(עדכון) חברת הביטוח דיווחה כי היא נמצאת במו"מ מתקדם מול משה ויגאל גינדי והיזם אבי זיתוני ■ הקרקע מיועדת להקמת 200 יחידות דיור

6תגובות

חברת הביטוח מנורה מבטחים דיווחה כי היא מוכרת את הקרקע שבבעלותה בגבעת שמואל לחברת משה ויגאל גינדי וליזם אבי זיתוני תמורת 185 מיליון שקל.  הקרקע מיועדת להקמת 200 יחידות דיור, כך שעלות קרקע ליחידה עומד על 925 אלף שקל. בכך מאשרת החברה את הפרסום הבוקר ב .TheMarker-הקרקע ממוקמת סמוך לאוניברסיטת בר אילן, לא רחוק מכביש מכבית, בתחום המוניציפלי של גבעת שמואל.

חברת הביטוח מציינת כי הרווח הצפוי מהעיסקה עומד להיות כ-54 מיליון שקל לפני מס, וסך של 40 מיליון שקל לאחר מס. החברה מסבירה כי התמהמה בפרסום הדיווח המיידי "מחשש שעצם חשיפתו של המשא ומתן עלולה למנוע את השלמתו ולהרע באופן מהותי את תנאי העסקה. עיכוב הדיווח הוסר בשל פרסום הכתבה".

גבעת  שמואל
טלי מאייר

החברה מציינת עוד כי המו"מ בין הצדדים טרם הושלם, אולם הוא בהחלט עשוי להבשיל לכדי חתימה על הסכם מכר בתקופה הקרובה.

אבי זיתוני עובד בשיתוף פעולה עם האחים יגאל ומשה גינדי זה יותר מ-15 שנה, והם בנו במשותף מאות יחידות דיור בכפר סבא, הוד השרון ופתח תקוה. 
זיתוני חתום על הפרויקטים מבחינה שיווקית, והאחים נשארים שקטים מאחורי הקלעים. לפני כשנה, הם רכשו יחד מגרש לבניית 101 יחידות דיור ברחוב הסיבים בפתח תקוה ב-66 מיליון שקל.

מנורה מבטחים נדל"ן היא חברה בת של חברת הביטוח מנורה מבטחים, שמרכזת את כל תחום הנדל"ן בקבוצה. על פי הדו"חות של 2014, דירקטוריון מנורה מבטחים אישר מסגרת כוללת של הלוואת בעלים למנורה מבטחים נדל"ן עד לסך של כ-60 מיליון דולר. סך יתרת הלוואות הבעלים למנורה מבטחים נדל"ן, נכון ל–31 בדצמבר 2014, הוא כ-242 מיליון שקל. ההלוואות נועדו להשקעה בנדל"ן בחו"ל - לרבות באמצעות קרנות השקעה.

בתוך כך, מנורה מבטחים נדל"ן רכשה בשיתוף צדדים שלישיים נכס מניב בגרמניה בתחום המסחר, משרדים ולוגיסטיקה. כמו כן, היא השקיעה בחברה שיוזמת הקמת מלונות בשיתוף עם צדדים שלישיים בהודו, וכן השקיעה בעסקות ייזום של נכסי מקרקעין ברוסיה ובהקמת מיזמים 
סולאריים באירופה.

ירידה בהכנסות מהשקעות

החברה האם מנורה מבטחים סיכמה את תשעת החודשים הראשונים של 2015 ברווח נקי כולל של 123 מיליון שקל, לעומת רווח נקי כולל של 254 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הסיבות לירידה ברווחיות הן ירידה בהכנסות מהשקעות; מירידה בתשואה הריאלית למבוטחים - שהקטינה את דמי הניהול המשתנים בפוליסות תלויות התשואה; ומעדכון אומדנים אקטואריים.

מנגד, הירידה ברווח קוזזה עם ההשפעה החיובית של הריבית חסרת הסיכון ועם פרמיית אי־נזילות - שהקטינו את ההתחייבויות הביטוחיות בביטוח חיים, בגין גמלאות בתשלום וגמלאות שעדיין לא הועבר תשלום קצבה בגינן - בסך כ–61 מיליון שקל לפני מס. נוסף על כך, קטנו ההתחייבויות הביטוחיות בענף רכב חובה, לאחר חתימה על הסכם שיבוב עם המוסד לביטוח לאומי.

הרשמה לניוזלטר

הירשמו עכשיו: עדכונים שוטפים משוק ההון בישראל ישירות למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם