מדיוונד חתמה על הסכמי הפצה של התרופה נקסובריד בהודו ובסרי לנקה

החברה, שבשליטת כלל ביוטכנולוגיה, תפיץ באופן בלעדי את התרופה NexoBrid - המשמשת להסרת רקמות עור פגועות בחולים עם כוויות מדרגה בינונית וקשה

יורם גביזון

חברת מדיוונד שבשליטת כלל ביוטכנולוגיה (46%) חתמה על הסכם הפצה בלעדי של התרופה NexoBrid בהודו בנגלדש וסרי לנקה.

נקסובריד משמשת להסרת רקמות עור פגועות בחולים עם כוויות מדרגה בינונית וקשה, וקיבלה אישור שיווק מסוכנות התרופות האירופית (EMA) וממשרדי הבריאות בישראל ובארגנטינה. הסכם זה מצטרף להסכמי הפצה נוספים שנחתמו באמריקה הלטינית, באסיה ובחבר המדינות כחלק מהאסטרטגיה של מדיוונד להרחיב את השיווק של נקסובריד.

גל כהן, מנכ"ל מדיוונד
גל כהן, מנכ"ל מדיוונד

מנכ"ל מדיוונד, גל כהן, ציין כי בהודו יש 400 אלף מקרים של אשפוז נפגעי כוויות מדי שנה ומספר זה צפוי לצמוח בקצב שנתי של 7%. לדבריו, כחלק מהניסויים הקליניים בנקסובריד טופלו 70 נפגעי כוויות קשות בהודו - וכתוצאה מכך רכשו כמה מומחים הודיים לכוויות ניסיון בטיפול בתרופה. שיווק נקסובריד בהודו בנגלדש וסרי לנקה צפוי להתחיל לאחר קבלת  האישורים הרגולטוריים.

נקסובריד, שמבוססת על אנזים המופק מגבעולי אננס מאפשרת להסיר רקמות פגועות במהירות לאחר מתן בודד של התרופה במשך ארבע שעות, ומשמשת כחלופה לניתוח וללא פגיעה ברקמות בריאות.

החברה חתמה בספטמבר על הסכם עם הרשות האמריקאית למחקר ופיתוח ביו-רפואי מתקדם להספקת התרופה בהיקף של עד 112 מיליון דולר כחלק מהיערכותה של ארה"ב לאירועים רבי נפגעים, ולמרות שהתרופה טרם אושרה לשיווק בארה"ב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker