לאחר הדו"חות: באופנהיימר חושבים כי טאואר נסחרת בדיסקאונט של 45%

טאואר נהנית מהמודל העסקי שלה ופירסמה תחזיות טובות מהצפוי ל-2016 ■ אנליסטים פירסמו המלצות חיוביות על מניית החברה ובאופנהיימר קבעו לה מחיר יעד של 20 דולר

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק

אתמול פירסמה חברת טאואר את הדו"חות הכספיים שלה, בהם הציגה צמיחה של 8% בהכנסות ברבעון הרביעי. טאואר פירסמה תוצאות טובות, והפתיעה את האנליסטים עם תחזיות טובות מהצפוי.

בשנתיים האחרונות טאואר צומחת בשיעורים נאים לאחר שעברה להתמקד ברכישת מפעלים קיימים והגדלת ההכנסות מהם באמצעות ניצול טוב יותר של המפעל. בבנק ההשקעות אופנהיימר סבורים כי מניית טאואר היא אחד מסיפורי הצמיחה המעניינים בענף השבבים, ומשמרים את המלצתם לתשואת יתר. מחיר היעד שקבע אופנהיימר עומד על 20 דולר - כ-45% מעל מחיר המניה היום.

ראסל אלוונגרצילום: אמיל סלמן/ג'יני

באחרונה השלימה טאואר את רכישת מפעל מקסים שפוטנציאל ההכנסות השנתי ממנו מגיע ל-200 מיליון דולר. מקסים התחייבה לקנות מטאואר מוצרים ב-15 השנים הקרובות, אך מכיוון שלא ניצלה את כל יכולת הייצור של המפעל, טאואר יכולה להניב ממנו הכנסות נוספות.

דבר דומה עשתה טאואר גם עם פנסוניק. ההכנסות שתורמת פנסוניק לטאואר עומדות על 400-300 מיליון דולר בשנה, אך הן לא צומחות. בנטרול שלהן היה שיעור הצמיחה של טאואר ברבעון הרביעי 21%. "אנו צופים מקום נרחב לשיפור ברווחיות החברה במהלך 2016, לאור הגידול בהכנסות מלקוחות חיצוניים", כותבים באופנהיימר.

"מניית טאואר ירדה ב-3% מתחילת השנה, ביצועי יתר לעומת מדד השבבים SOX, ונסחרת כעת בתמחור חסר עמוק, מכפיל 7 לתחזית רווח 2017 (על בסיס GAAP), נמוך משמעותית מהממוצע הענפי של 13", ציינו באופנהיימר. באופנהיימר מעדכנים מעט את תחזיות הרווח וצופים כי הרווח החשבונאי (GAAP) למניה יעמוד ב-2016 על 1.38 דולרים ועל 1.95 דולרים ב-2017.

בשנה החולפת רשמה החברה הפסד חשבונאי שנתי של 40 סנט למניה. הסיבה להפסד נובעת מהוצאות מימון שאינן במזומן בהיקף של 110 מיליון דולר. הוצאות המימון נובעות מהפחתות חשבונאיות בעקבות המרה למניות של אג"ח מסדרה ו'.

באופנהיימר התייחסו גם לתחום RF, שתרם כשליש מהכנסות טאואר ב-2015. באופנהיימר ציינו כי ההכנסות מתחום זה זינקו בשנה האחרונה בכ-50%, בעיקר בזכות השימוש הנרחב בשבבי ה-RF במכשירי הדור הרביעי, וצופים כי הוא ימשיך להוות מנוע צמיחה משמעותי עבור טאואר. גם פעילות שבבי ההדמיה (CMOS Image Sensor) צמחה ב-33% בשנה האחרונה, מעל קצב צמיחה ממוצע של 9% בתחום זה.

בבנק הפועלים גם כן ממליצים על מניית טאואר עם מחיר יעד של 21 דולר. "בחודשים האחרונים התרבו הדיווחים כי תעשיית השבבים חווה האטה על רקע ירידה בביקושים. הסיבות לכך, הינן האטה כלכלית גלובלית ובסין בפרט, סביבת דולר אמריקאי חזק, ותנודתיות של השווקים הפיננסיים. ואולם על רקע התמקדותה של טאואר בנישות צומחות בתחום ייצור השבבים האנלוגיים, מיצובה כמובילת שוק, גידול נתחי השוק שלה, הזכיות בעסקות ארוכות טווח (Design Wins) וחתימה על שיתופי פעולה, נמצאת החברה במומנטום עסקי חזק לא רק בטווח הקצר אלא גם לטווח הבינוני (שנתיים קדימה)", כתבו בבנק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker