ישרוטל רוצה דריסת רגל בגליל: מבקשת לרכוש את מצפה הימים ב-120 מיליון שקל

החברה דיווחה לבורסה על חתימת מסמך עקרונות לא מחייב לרכישת מלוא הזכויות בנכס שעליו בנוי המלון בראש פינה ■ ישרוטל הבטיחה לשמור על אופיו הייחודי של המקום: תפריט צמחוני ומגבלות על עישון ושימוש בסלולרי ■ המנכ"ל ליאור רביב: "לא רואה ברכישה תחרות ליערות הכרמל"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

רשת המלונות ישרוטל נמצאת במשא ומתן לרכוש את מלון הספא מצפה הימים בראש פינה, מסמי חזן. החברה דיווחה לבורסה על חתימת מסמך עקרונות לא מחייב לרכישת הנכס עליו בנוי המלון בתמורה ל-120 מיליון שקל (מחיר כולל מע"מ).

ישרוטל מבקשת לרכוש את כל זכויות הבניה הקיימות בנכס ואת המוניטין, כך שבכוונתה להמשיך להשתמש בשם המלון. במסמך אף התחייבה החברה "לשמור על אופיו המיוחד של המלון" המתבטא, בין היתר בתפריט צמחוני, ובמגבלות על עישון ושימוש בסלולרי. כניסת ילדים למלון מוגבלת לגיל 10 ומעלה. מלון מצפה הימים כולל 97 חדרים וסוויטות, ספא, מסעדות וחנויות. 

לפי ההסכם המתגבש, ישרוטל מתחייבת גם לשמור על אופי החווה האורגנית הממוקמת בצמידות למלון שתישאר בבעלותו של חזן. החווה מספקת תוצרת חקלאית למלון והצדדים הסכימו להמשיך בקשרים עסקיים. המועד המשוער לחתימת הסכם מחייב נקבע לחודש הבא - ביום האחרון של חודש מארס 2016. 

תמונה של סוויטה נשיאותית במלון מצפה הימים
סוויטה נשיאותית במלון מצפה הימיםצילום: נטשה חימוביץ ויוסי סליס

במידה והעסקה אכן תצא לפועל, המלון יהפוך לחלק ממלונות היוקרה של רשת ישרוטל שכוללים היום את בראשית במצפה רמון, יערות הכרמל, כרמים בירושלים ורויאל ביץ' בתל אביב.

"לא הייתה שנה אחת שלא רצו לקנות את מצפה הימים"

לדברי ליאור רביב, מנכ"ל ישרוטל, הרשת מחפשת מזה תקופה מלון יוקרה בגליל: "ראינו הרבה מאוד נכסים וגם ראינו תכניות עם אפשרויות להקים מלון והחלטנו ללכת על מצפה הימים", אומר רביב. "נוצרה סיטואציה של שיתוף פעולה מוצלח עם סמי חזן, ואנחנו מאמינים שהמלון מתאים לפורטפוליו של מלונות היוקרה של ישרוטל. זה מלון עם מוניטין מעולה, ואנחנו מתכוונים להמשיך את שיתוף הפעולה בין המלון לבין החווה האורגנית שצמודה לו שתישאר בבעלותו של חזן".

זה המלון הראשון של רשת ישרוטל באזור הגליל, ורביב אומר כי "כרגע אנחנו עוד לומדים את האזור. אם נרגיש שיש לנו יכולת להתפתח שם אז נמשיך אבל כרגע אין כלום על הפרק".

בשלב זה לא מתכננים בישרוטל לסגור את המלון לשיפוצים או הרחבה אך לא שוללים כאלה בעתיד. לגבי התחרות האפשרית שנוצרה כעת עם מלון יערות הכרמל שבבעלות הרשת, מגיב רביב: "כבר היום מצפה הימים מתחרה בו וזה בסדר. יש כל כך הרבה מלונות ספא בארץ ומצפה הימים באזור אחר לגמרי, כך שמי שאוהב את הגליל ילך למצפה הימים ומי שאוהב את יערות הכרמל ימשיך ללכת לשם. אני לא רואה ברכישה זו כל תחרות ליערות הכרמל". 

ליאור רביב, מנכ"ל ישרוטל

מצפה הימים הוקם כבית הבראה ב-1966 על ידי ד"ר אריך יעקב ירוסלבסקי (ירוס). הוא עבר לידיו הפרטיות של סמי חזן ב-1982. כבר מהשנים הראשונות המקום הקפיד על נהלים מיוחדים ובהם איסור עישון וצפייה בטלוויזיה. היום כבר הוכנסה טלוויזיה לחדרים אך איסור העישון נשמר ונוספו עוד מגבלות על שימוש בטלפונים סלולריים בשטחים הציבוריים של המלון. 

מקורביו של חזן אומרים כי במשך שנים המלון, שעומד על 85% תפוסה שנתית, משך את עיניהם של יזמים רבים שרצו לרכוש אותו. "לא הייתה שנה אחת שלא רצו לקנות אותו. כל שנה היו 3-4 קונים מגיעים אליו והוא לא רצה למכור. הרבה רשתות מהארץ והעולם חיזרו אחריו והוא לא הסכים. כנראה שעכשיו הוא הגיע לרגע שהוא רצה שהמלון יישאר בידיים טובות ואצל מישהו שימשיך את המסורת של המקום. הוא הרגיש שזה נכון לו עכשיו וזה נכון לו עם ישרוטל כי הם הבטיחו לשמור על אופי ורוח המלון הייחודיים ולהשאיר את המלון כפי שהוא מבחינת המהות שלו". 

ישרוטל שבשליטת ג'וליאן לואיס, מנהלת 17 בתי מלון, מחציתם באילת. היא מפעילה 4,140 חדרים מתוכם 3,166 בבעלותה המלאה או חלקית. הרשת הרוויחה 84 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2015, גידול של כ-35% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. הכנסותיה בתקופה זו הסתכמו בכ- 948 מיליון שקל. 

מניות ישרוטל עלו בשנה החולפת ב-20% והרשת נסחרת לפי שווי של 870 מיליון שקל.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker