בעלי האג"ח של דורי נדהמו: מסגרות אשראי של 60 מיליון שקל שהוצגו כתקפות - בוטלו - שוק ההון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

בעלי האג"ח של דורי נדהמו: מסגרות אשראי של 60 מיליון שקל שהוצגו כתקפות - בוטלו

הנאמנים לאיגרות החוב של קבוצת דורי מאשימים את בעל השליטה החדש, עמוס לוזון, כי הציג בפניהם "מצג כוזב ומטעה" ■ בנציגות שוקלים לכנס אסיפה מחודשת

9תגובות

הנאמנים לאיגרות החוב של קבוצת דורי מאשימים את החברה ואת בעל השליטה החדש, עמוס לוזון, כי הציגו בפניהם "מצג כוזב ומטעה", בנוגע למסגרות אשראי בנקאיות בהיקף של 59 מיליון שקל שעמדו לכאורה לרשותה של דורי.

נציגות בעלי האג"ח שיגרה מכתב זועם וחריף לקבוצת דורי, שבו היא קובלת על כך שמסגרות אשראי הוצגו כתקפות, למעשה בוטלו או שלא הוארכו. "התברר - למרבה התדהמה - כי בניגוד למצגים ברורים ומפורשים שניתנו, לרבות על ידי לוזון באסיפת מחזיקי האג"ח האחרונה, שהמסגרות אינן קיימות, לא תקפות ואף לא הוארכו כלל", כתבו עו"ד גיא גיסין ועדי פיגל.

עמוס לוזון
זאב שטרן

עוד נכתב כי באסיפת מחזיקי האג"ח "הציג לוזון באופן ברור ונחרץ כי מסגרות האשראי תקפות וקיימות, כי החברה מתכוונת לעשות בהן בשימוש לתשלום חלויות צפויות, והסייג היחיד שהוצג על ידו בעניין זה היה, כי לא ניתן לשלול אפשרות שהבנקים יסרבו בעתיד לדרישה של החברה לנצל את מסגרת האשראי הקיימת לצורך ביצוע תשלום חלויות שוטפות למחזיקי האג"ח".

עוה"ד של הנציגות ציטטו דברים שאמר בא הכוח של קבוצת דורי, עו"ד אמיר ברטוב, במהלך האסיפה: "יש לחברה מסגרות אשראי מדווחות לא יודע להגיד לך את המספרים המדויקים הכל מדווח, כרגע כל מסגרות האשראי עומדות ואף מסגרת אשראי לא בוטלה, לא נפלה - הכל עומד לשימוש החברה...". גם לוזון צוטט כמי שאמר שלקבוצת דורי יש את מלוא הסכום במזומן לשלם לבעלי האג"ח: "יש הרבה יותר, כולל מסגרות האשראי, (אני) מדבר בצורה ברורה...".

עורכי הדין כתבו כי "קבוצת דורי העבירה, בשיהוי,  מסמכים שנדרשו על ידי הנציגות בקשר לאותן מסגרות האשראי, אשר הוצגו כתקפות וקיימות. עיון ראשוני במסמכים שהועברו העלה, כי מדובר במסגרות שהסתיימו זה מכבר, ולפיכך התבקשה החברה אתמול להעביר מסמכים המעידים על חידוש ו/או הארכת מסגרות האשראי.  בשלב זה, למרבה התדהמה, בניגוד מוחלט למצגים מפורשים שהוצגו, לרבות באסיפת מחזיקי האג"ח הנ"ל, ורק לאחר דרישות כאמור, הודיע סמנכ"ל הכספים של החברה לנציגות כי כל מסגרות האשראי אינן בתוקף עוד והן בוטלו ו/או לא הוארכו עקב עילת 'שינוי השליטה'!!! (סימני הקריאה במקור, ע"א)".  

קבוצת דורי חייבת למחזיקי האג"ח כ-270 מיליון שקל (סדרות ו' ו-ז'). במהלך 2016 החברה נדרשת לפרוע חובות בסכום של כ-103 מיליון שקל , מתוכם כ-75 מיליון שקל למחזיקי האג"ח. מסגרות האשראי העומדות לקבוצת דורי, עמדו בבסיס החלטתם של בעלי האג"ח בשבוע שעבר, שלא לנקוט בהליכים משפטיים נגד קבוצת דורי, ולקבל את "כתב ההתחייבות" שהוצע להם על ידי החברה. כעת ייתכן, כי הנציגות תחליט לכנס מחדש את האסיפה ולדון שנית באפשרות לנקוט בהליכים משפטיים.

הצעת הרכש נכשלה

קודם לכן, דוןרי בניה הודיעה כי הצעת הרכש שפירסמה קבוצת דורי למניות הציבור בדורי בניה נכשלה. רק 7.1% מבעלי המניות של דורי בניה נענו להצעת הרכש, פחות ממחצית מהמשקיעים מקרב הציבור (16.5%). לפני כשלושה שבועות פירסמה קבוצת דורי, שבשליטת עמוס לוזון, הצעת רכש לרכישת מניות הציבור בדורי בניה. ההצעה - שפורסמה לאחר שמניית דורי בנייה בצנחה בכ-75% בשנה - נעשתה לפי מחיר של 33 אגורות למניה - פרמיה של כ-2% מעל המחיר בבורסה ערב ההצעה.

התמורה הכוללת בהצעת הרכש עמדה על כ-4.7 מיליון שקל, וגילמה לדורי בניה שווי של 28.5 מיליון שקל. לשם השוואה, בעבר נכשלה גזית גלוב בהצעת רכש דומה לדורי בניה, שנעשתה לפי שווי חברה של כ-120 מיליון שקל.

עם פרסום הצעת הרכש, דורי בניה דיווחה על חלק מתוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי של 2015. החברה מסרה כי ההפסד הגולמי ברבעון צפוי לנוע בטווח שבין 10 מיליון שקל ל-25 מיליון שקל. בחברה הסבירו שההפסד נובע מביצוע הפרשה בעקבות מו"מ המתנהל מול מזמין עבודה, התמשכות לוחות זמנים לפרויקטים, והערכה להוצאות נוספות. נכון לסוף 2015, יתרות המזומנים של דורי בניה צפויות לעמוד על סך של כ-108 מיליון שקל, בעוד יתרות האשראי מהבנקים צפויות לעמוד על סך של כ-32 מיליון שקל.

במקביל, דורי בניה דיווחה כי היא שוקלת לממש אופציית מכר (PUT), שתאפשר לה לחייב את קבוצת דורי לרכוש ממנה את מלוא מניות החברה הבת - רום גבס חיפוי וקירוי (1997). האופציה ניתנה לדורי בניה בימים שבהם שלטה בחברה קבוצת גזית גלוב. מחיר המימוש של האופציה נקבע על 106 מיליון שקל. מימון האופציה מבוסס על ההזרמות ההוניות שביצעה בעבר קבוצת גזית גלוב לקבוצת דורי, ועל הזרמות נוספות שטרם הושלמו.

הרשמה לניוזלטר

הירשמו עכשיו: עדכונים שוטפים משוק ההון בישראל ישירות למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם