פסגות ינהל 350 מיליון שקל מכספי קופת הגמל של עובדי אל על

פסגות, שזכה בהליך תחרותי שיזמה ועדת ההשקעות של קופת הגמל, ינהל רק חלק מנכסי הקופה, שמכילה כ-1.15 מיליארד שקל ■ הקופה של עובדי אל על היא מפעלית, וההצטרפות אליה מוגבלת לעובדי החברה בלבד

ערן אזרן

בית ההשקעות פסגות, שמנוהל בידי חגי בדש, ינהל 350 מיליון שקל מכספי קופת הגמל של עובדי חברת התעופה אל על. פסגות, שזכה בהליך תחרותי שיזמה ועדת ההשקעות של קופת הגמל, ינהל רק חלק מנכסי הקופה, שמכילה כ-1.15 מיליארד שקל בסך הכל.

קופת הגמל של עובדי אל על היא קופה מפעלית, שהצטרפות אליה מוגבלת לעובדי אל על בלבד. הקופה, שמנוהלת על ידי המנכ"ל ארז קניסטר והיו"ר יוסי דהאן, הוקמה בשנת 1952. לדברי קניסטר, "ההליך והבחירה יביא לשיפור משמעותי בתהליכי ההשקעה, חיסכון בעלויות, ושיפור הבקרות ותהליכי ניהול הסיכונים".

חגי בדש, מנכ"ל פסגותצילום: עופר וקנין

הקופה מציעה לעמיתיה שלושה מסלולים מותאמי גיל: "עד 50", "50-60" ו-"60 ומעלה", ושני מסלולים המתמחים באג"ח ובמניות. הקופה גובה דמי ניהול לפי ההוצאות בפועל, והיא רשאית לגבות דמי ניהול עד לשיעור של 2%. דמי הניהול שגבתה הקופה ב-2015 עמדו על 0.41% בלבד; בשנים 2014-2012 דמי הניהול עמדו על 0.45% עד 0.47% - כמחצית מדמי הניהול בענף.

בית ההשקעות פסגות, שנמצא בשליטת קרן ההשקעות איפקס, מנהל 190 מיליארד שקל, באמצעות קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות נאמנות ותיקי לקוחות. פסגות מחזיק בקופת הגמל גדיש, שהיא הגדולה בענף. גדיש הניבה את התשואה הגבוהה ביותר בענף בשלוש השנים האחרונות - 20.8%. אחריה בדירוג התשואות נמצא בית ההשקעות הלמן אלדובי, ואת המקום השלישי מאכלס אלטשולר שחם – שהציג תשואה תלת-שנתית מצטברת של כ-20%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker