בקרוב: הדו"ח שיחשוף כמה עמלות שילמתם השנה לבנק ועד כמה אתם נחשבים ל"לווים טובים"

בסוף החודש הקרוב יקבלו אזרחי ישראל את "תעודת הזהות הבנקאית" - דו"ח קצר שירכז את כל מה שיש לכם בבנק ואת כל מה שאתם חייבים לו בצורה פשוטה ותמציתית ■ בבנק ישראל מקווים: הדו"ח יעזור ללקוחות לשפר עמדות מול הבנק או לעזוב אותו

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותי לוי
רותי לוי

ב–28 בפברואר ינחת בתיבות הדואר שלכם דו"ח חדש מהבנק, ייתכן שזה יהיה הדו"ח הראשון שתצליחו לקרוא. הדו"ח שזכה לכינוי "תעודת זהות בנקאית" הוא חלק מאסדרה שמקדם בנק ישראל להגברת השקיפות בבנקים.

במסגרת הדו"ח יפורטו כלל הנכסים וההתחייבויות שלכם בבנק בצורה תמציתית. יוצגו בו, בין היתר, סך ההכנסות וההוצאות בשנה החולפת, הלוואות ומשכנתא של בעלי החשבון, חסכונות וגם סך ההוצאות בגין עמלות וריביות. כדי לפשט את העניינים, הדו"ח יכלול גם גרפים ויזואליים, שיספקו ללקוח, בין השאר, תמונה של סך ההכנסות וההוצאות שלו, ברמה השנתית וברמה החודשית.

חדוה בר

"תעודת הזהות הבנקאית" תוגש לפי פורמט אחיד שנקבע מראש על ידי בנק ישראל — הנוסח ואף הצבעים הזהים של הדו"חות שיופקו על ידי הבנקים השונים, יאפשרו ללקוח להכיר היטב את הדו"ח ולהקל על קריאת המידע — גם אם הם מנהלים חשבונות בכמה בנקים, וגם אם יעברו לבנק חדש.

בבנק ישראל מאמינים כי תעודת הזהות הבנקאית תאפשר ללקוחות להשוות בין המוצרים והשירותים הבנקאיים הניתנים להם, לעקוב אחרי פעולותיהם בחשבון, ולבחון כדאיות במעבר בין בנק לבנק. אלה שלוש פעולות בסיסיות ומהותיות לצורך קבלת החלטות כלכליות, שהישראלים עדיין מסתבכים בהם. 

סקר שפירסמה לפני כשנה המועצה לצרכנות העלה כי שלושה מכל ארבעה לקוחות לא ביצעו השוואה של עמלות וריביות בין הבנקים במהלך השנה החולפת. 40% השיבו כי לתחושתם אין באפשרותם להשוות בין הבנקים בשל חוסר אחידות ובהירות במתן המידע.

בבנק ישראל סבורים כי הדיווח השנתי יסייע גם להגברת התחרות: "לקוח שמעוניין בכך, יוכל לקבל באמצעות הדו"ח הצעה משופרת לניהול חשבונו מגוף פיננסי אחר (בנק חדש, חברת כרטיסי אשראי, חברת ביטוח), שכן הוא יאפשר לאותו גורם מתחרה להכיר ולהעריך ביתר קלות את התנהלותו הפיננסית של הלקוח וצרכיו, וכתוצאה מכך להעניק לו הצעה אטרקטיבית יותר מזאת שמוצעת לו כיום", אומרים בבנק ישראל.

תעודת הזהות הבנקאית תימסר אחת לשנה ובאופן יזום על ידי הבנק ללקוחות — יחידים ועסקים קטנים — עד 28 בפברואר, עבור השנה הקלנדרית החולפת. היא תופיע בחשבון המקוון או תימסר בדואר, לפי בחירת הלקוח. ניתן גם לבקש את תעודת הזהות הבנקאית במהלך השנה, ולקבל באמצעותה מידע עדכני על החשבון, והבנק ינפק כזאת לפי דרישה בתוך שבעה ימי עסקים. אם לקוח מעוניין להיכנס לעומק הפעילות בחשבון, אזי בנוסף לדו"ח המקוצר, עומד לרשותו גם דו"ח מפורט שמרחיב את הפירוט עבור כל אחד מהסעיפים שמופיעים בדו"ח המקוצר.

התרשים מפרט רגולציה צרכנית בבנקים, בשנים האחרונות
1.	ינואר 2014  - איסור חלוקת הטבות לא בנקאיות
נועד למנוע מצב שבו לקוחות צעירים בוחרים בנק לפי הצ'ופר החד־פעמי שהוא מחלק (שובר, אופניים) במקום להשוות את תנאי החשבון. הטבות מאושרות לא יתנו תקופת התחייבות לבנק או הצטרפות לשירות כזה או אחר
2.	אפריל 2014  - סל עמלות מפוקח
הבנקים מחויבים להציע ללקוחות בעלי חשבון עו"ש סל שירותים בסיסי (מתאים למרבית משקי הבית) במחיר מפוקח של עד 10 שקלים בחודש
3.	יולי 2014 - פתיחת חשבון באמצעות האינטרנט
בוטלו ההוראות הרגולטוריות שחייבו פתיחת חשבון עו"ש בין כותלי סניף הבנק
4.	ינואר-אפריל 2015 - גילוי נאות 
בנקים מחויבים לפרסם הסכמים שהינם חוזה אחיד באתר האינטרנט כדי לאפשר ללקוח קריאה מוקדמת. בנוסף, מחויבים להודיע ללקוח על סיומן של הטבות בחשבונו שבועיים לפני מועד הסיום
5.	יולי 2015 - הבנק החדש יבצע
התיקון מאפשר לבנק החדש להיכנס לנעלי הלקוח ולבצע עבורו כל את הפעולות הדרושות לצורך העברת הפעילות מחשבונו הישן של הלקוח לחשבונו החדש, וסגירת חשבונו בבנק הישן
עתידי
6.	28 בפברואר 2016 - "תעודת זהות בנקאית"
הבנקים ישלחו ללקוחות דו"ח קצר, המציג את כל הפעילות הקיימת בחשבון, בצורה ברורה, שקופה, וקלה להשוואה
7.	נובמבר 2016 - "חוק הסליקה האלקטרונית"
יחייב את הבנקים לאפשר הפקדת צ'קים באמצעות סריקה מהסלולרי או מהמחשב, והעברתה במייל לבנק
8.	בתכנון - כל המידע במקום אחד
הבנקים יוכלו להציע ללקוחות ריכוז מידע מכל הגופים הפיננסים שבהם מנוהלים חשבונותיהם (בנקים אחרים, חברות כרטיסי אשראי וכד')

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker