38% מהעובדים מתחת לגיל 30 עזבו את בנק דיסקונט ב-2014

לפי סקירה של מיטב דש, בממוצע כל עובד בדיסקונט נעדר בפועל במשך כחודשיים בשנה מעבודתו ■ פערי השכר בבנק התרחבו ב-2014

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים15
מיכאל רוכוורגר

בנק דיסקונט סובל מעזיבה מואצת של עובדים צעירים, מתחת לגיל 30 - כך עולה מסקירה מיוחדת שחיבר אמיר אדר, אנליסט בנקים ומנהל מחלקת המחקר בבית ההשקעות מיטב דש. הסקירה מבוססת על דו"ח האחריות התאגידית שפירסם הבנק ל-2014.

לפי הסקירה, "קצב העזיבה הטבעי הממוצע בדיסקונט, ללא תוכניות פרישה מרצון, הוא כ-10%, אבל בפילוח פנימי ניתן לראות כי כ-38% מהעובדים עד גיל 30 עזבו במשך 2014 את בנק דיסקונט, לעומת כ-32% בשנה קודמת. לשם השוואה בבנק הפועלים, הנתון הוא 23% בלבד. במקביל, שיעור העזיבה של בני 30–50 נותר גבוה ומגיע לכ-8% - לעומת 3% בבנק הפועלים ו-6% בקבוצת לאומי".

מנכ"לית בנק דיסקונט, לילך אשר-טופילסקי
מנכ"לית בנק דיסקונט, לילך אשר-טופילסקיצילום: דניאל בר און

הדו"ח שפירסם דיסקונט, טוען אדר, מצביע על כמה מגמות, שמדגישות את האתגר שעומד בפני ההנהלה בתחום כוח האדם, וגם את הפוטנציאל שטמון בבנק לאחר יישומה בהצלחה של התוכנית האסטרטגית.

הדו"ח מתייחס גם לשיעור ההיעדרות הגבוה בדיסקונט - שהיה 8.4%, לעומת כ–8% בשנה הקודמת. "אם נוסיף את נתוני החופשות והמילואים, שאינם משתנים באופן מהותי משנה לשנה, יוצא כי בממוצע, כל עובד נעדר בפועל במשך כחודשיים בשנה מעבודתו".

עוד עולה מהניתוח, כי פערי השכר בדיסקונט התרחבו ב-2014. "שכר פקיד גבוה 
בכ–20% משכר פקידה, לעומת פער של 16% בלבד בשנה קודמת. בקרב המנהלים ניתן לראות צמצום מסוים לעומת השנה הקודמת, אך עדיין מדובר במספרים גבוהים של כ–26% לעומת כ–28% בשנה הקודמת".

לדברי אדר, "מדובר בפערים גבוהים שהתרחבו מאוד בקרב הפקידים בעשור האחרון (פער של 11% בלבד ב–2008). כעת אנחנו לקראת הסכם שכר חדש ולא מן הנמנע כי המנגנון שהוביל לפערים אלה ישתנה". הוא מחמיא להנהלת דיסקונט על שסיפקה, גם אם באיחור, נתונים בתחום משאבי האנוש שאינם מובנים מאליהם מבחינת שקיפותם.

הסקירה מתפרסמת בתקופה שבה חלה עליית מדרגה בסכסוך בין ועד העובדים בדיסקונט לבין הנהלת הבנק, בראשות המנכ"לית לילך אשר טופילסקי - לפני הבחירות הצפויות בקרוב בוועד ולפני הדיונים על הסכמי שכר החדשים.

ביום רביעי הושבתו 26 סניפי מרחב השפלה בבנק דיסקונט, וביום חמישי השבית הוועד הארצי את אגף סחר החוץ בבנק, המונה כ–70 עובדים. העיצומים הנוכחיים הם כחלק מסכסוך העבודה שהוכרז בבנק ביולי 2015 על ידי ההסתדרות, במחאה על שינויים ארגוניים מצד ההנהלה.

אשר טופילסקי תופיע היום בשימוע של ועדת שטרום להגברת התחרות בשוק האשראי הצרכני, במטרה לשכנע את הוועדה לא לחייב את דיסקונט למכור את אחזקתו בחברת כרטיסי האשראי כאל, התורמת תרומה מהותית של כ–15% לרווח השנתי של דיסקונט.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker