בעלי האג"ח של אלון ריבוע כחול מזהירים: "אם הדירקטוריון לא יאשר את עסקת בן משה - נפרק את החברה"

במכתב חריף לדירקטורים של אלון ואלון רבוע כחול כתבו מחזיקי האג"ח: לא יעלה על הדעת שבעלי השליטה לא יאשרו כעת את עסקת בן משה - שהיא אחד התנאים המתלים לעסקה - בעוד שאותם הדירקטורים אישרו לפני שבועיים עסקה נחותה בצורה ניכרת

יורם גביזון

בעלי אגרות החוב של אלון רבוע כחול מסדרה ג', שסברו שהתמיכה הגורפת בהצעתו של מוטי בן משה תסלול את הדרך המהירה להסדר נושים, התבדו כבר הבוקר (ג')  כאשר בעלי אגרות החוב מסדרה א' של חברת האם אלון ישראל דרשו ממנה לכנס אסיפה דחופה כדי לדון בעסקה.

בעלי אג"ח א' של אלון ישראל הבהירו באמצעות עורך הדין אלון בנימיני שהתמורה שהציע בן משה לשלם עבור 72.7% ממניותיה של אלון רבוע כחול, תמורה של 115 מיליון שקל, נמוכה מידי לטעמם, ורמזו לפיכך שלא בנקל יתנו את הסכמתם לעסקה.

מוטי בן משה
מוטי בן משהצילום: אייל טואג

בעלי אג"ח ג' של אלון רבוע כחול החברה הבת הגיבו במהירות. במכתב חריף ששלח עו"ד עדי פיגל המייצג את הנאמן על אגרות החוב ואת נציגות אג"ח ג', התריעו בעלי אג"ח ג', כי אם לא תאושר העסקה בישיבת הדריקטוריונים הצפויה הערב - הם יראו בבכירי אלון ישראל ואלון רבוע כחול כאחראים על כל נזק שייגרם לאג"חים שבבעלותם.

עו"ד פיגל הבהיר במכתב כי בעלי אג"ח ג' ינקטו בצעד של פירוק אלון רבוע כחול במקרה שבעלות השליטה באלון רבוע כחול לא יאשרו מיידית את עסקת בן משה; אישור שמהווה עבורם תנאי מתלה לעסקה. במקרה זה מזהיר עו"ד פיגל  כי "נקיטת הליכי חדלות פירעון תוביל את בעלות השליטה למצב דברים שבו לא יקבלו תמורה כלשהי מהחברה, לא את ה־115 מיליון שקל שמובטחים להם בעסקת בן משה ולא תמורה אחרת דבר שיסב נזק כבד גם לבעלות השליטה וגם לנושיהן".

המכתב הופנה לעו"ד איה יופה שמייצגת את אלון ישראל, ולעו"ד שיראל גוטמן עמירה שמייצגת את אלון רבוע כחול.

פיגל הזכיר במכתבו לדירקטורים של אלון ואלון רבוע כחול שאלון רבוע כחול חדלת פירעון ושלמרות שנושיה של החברה יכלו להעמיד אותה לפרעון מיידי - הם העדיפו להשקיע מאמצים אדירים בהגעה להסדר נושים שייטיב עם כל הצדדים, כולל גורמים נוספים לנושי החברה.

עו"ד פיגל מזכיר בדבריו לדירקטורים של אלון ישראל ואלון רבוע כחול שבסוף ינואר 2016 חתמו על עסקה מחייבת עם גינדי אחזקות למכירת השליטה באלון רבוע כחול, ואף נתנה לה התחייבות לניהול מו"מ בלעדי בתנאים נחותים משמעותית מהתנאים שהושגו בעסקה עם מוטי בן משה: תשלום של 115 מיליון שקל לבעלות השליטה באלון רבוע כחול והזרמה של 240 מיליון שקל לאלון רבוע כחול - כך לפי ההצעה המקורית של גינדי אחזקות - שאושרה על ידי הדירקטוריונים של אלון ישראל ואלון רבוע כחול. הצעה זו עומדת לעומת הצעתו העדיפה של בן משה, לפיה - התחייבות לתשלום של 115 מיליון שקל לבעלות השליטה והזרמה של 900 מיליון שקל לאלון רבוע כחול שתבטיח החזר חוב מלא לנושי החברה.

במכתב הבהירו מחזיקי האג"ח את עמדתם לדירקטורים, לפיהם לא יעלה על הדעת שבעלת השליטה לא תאשר כעת את עסקת בן משה - שהיא אחד התנאים המתלים לעסקה - בעוד שאותם הדירקטורים אישרו לפני שבועיים עסקה נחותה בצורה ניכרת.

"למרבה התדהמה", כותב פיגל, "נודע לנו כי בעלות השליטה מתלבטות אם לאשר את עסקת בן משה (התלבטות דומה לא עמדה בפניהן לפני כשבועיים באישור עסקת גינדי) וזאת לאור פניות שנעשו אליה מצד נושים של אלון ישראל". פיגל מסב את תשומת ליבם של הדירקטורים של אלון ישראל ואלון רבוע כחול, שבמסגרת ההחלטות של מחזיקי אג"ח ג', החליטו ברוב גורף גם להעמיד את החוב לפירעון מיידי מותנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker