מעלות העלתה את אופק הדירוג של מישורים מ"יציב" ל"חיובי"

מעלות: "בחודשים האחרונים ביצעה החברה מספר פעולות שהובילו לשיפור ביחסי הכיסוי" ■ מישורים נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של 165 מיליון שקל

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת דירוג האשראי מעלות S&P העלתה היום (ב') את אופק הדירוג של חברת הנדל"ן מישורים מ"יציב" ל"חיובי", צעד שמעיד על אפשרות של העלאת דירוג בעתיד הנראה לעין. במעלות מציינים כי מישורים שיפרה את יחסי כיסוי החוב והריבית שלה ומעריכים כי צפוי שיפור נוסף ביחסים אלה בתקופה הקרובה. הדירוג הנוכחי של החברה הוא BBB.

במעלות טוענים כי "בחודשים האחרונים ביצעה החברה מספר פעולות שהובילו לשיפור ביחסי הכיסוי: הגדלת NOI בנכסים המניבים בארה"ב ובישראל, הגדלת התזרימים ממגזר המלונאות והדיור בקנדה באמצעות הגדלת מספר הנכסים והקטנת הוצאות התפעול, מכירת קרקעות במגזר הייזום בקנדה, הזרמת הון לחברה באמצעות הכנסת משקיע, מכירת נכסים שהגיעו למיצוי הפוטנציאל (כגון מכירת החזקות החברה במלון קוסמופוליטן וקינג אדוארד בקנדה) ומימון מחדש של מספר הלוואות יקרות".

מישורים עוסקת בהשקעות ומסחר בקרקעות, בייזום, פיתוח וניהול פרויקטים בתחום הנדל"ן וכן בניהול נכסים מניבים, מלונות ואתרי נופש ואירוח בקנדה, בישראל ובארה"ב.

מישורים נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של 165 מיליון שקל. האג"ח של החברה נסחרות בתשואות לפדיון של עד 4.8%. החברה נמצאת בשליטת גיל בלוטרייך (53%) ובעל המניות השני בגודלו הוא אלכס שניידר (21%). מנכ"ל החברה הוא רמי שריקי, ויעקב אקילוב, יועץ החברה לענייני מימון שוק ההון ואסטרטגיה, מסייע בענייני הדירוג.

 גיל בלוטרייך
בעל השליטה, גיל בלוטרייךצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker