הדרמה בקבוצת אלון נמשכת: קרן Terracap הקנדית משכה הצעת רכישה ב-880 מיליון שקל

בעלי איגרות החוב יצביעו עד יום שני הקרוב אם לקבל אחת משתי הצעות שקיבלו מגינדי אחזקות וממוטי בן משה, לשעבר מבעלי השליטה באיי.די.בי פיתוח, לרכוש את הבעלות באלון רבוע כחול

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הדרמה בקבוצת אלון נמשכת פחות מ-48 שעות לפני שגורלה של החברה הבת אלון רבוע כחול יוכרע באסיפת בעלי איגרות החוב של החברה.

קרן Terracap הקנדית, שהציעה ביום שישי האחרון להיכנס למו"מ על רכישת חברת אלון ישראל תמורת 800 מיליון שקל, משכה לפני הצהריים את הצעתה לאחר שהבינה כי בעלי איגרות החוב של אלון ישראל ואלון רבוע כחול עלולים להפוך את המהלך לחסר משמעות אם יחליטו להעמיד את חובותיהן של שתי החברות לפירעון מיידי.

יו"ר קבוצת אלון, עמית בן יצחק (מימין) ושרגא בירןצילום: עופר וקנין

אלון ישראל, שבשליטת חברת ביילסול (53%) וארגוני קניות של הקיבוצים (47%), היא בעלת השליטה (72.7%) בחברת אלון רבוע כחול ישראל. בעלי איגרות החוב מסדרה ג' יצביעו עד יום שני הקרוב אם לקבל אחת משתי הצעות שקיבלו מגינדי אחזקות וממוטי בן משה, לשעבר מבעלי השליטה באיי.די.בי פיתוח, לרכוש את הבעלות באלון רבוע כחול מידי אלון ישראל תמורת 115 מיליון שקל ולהזרים לאלון רבוע כחול סכום של מיליארד שקל (הצעת גינדי אחזקות) או 900 מיליון שקל (הצעתו של מוטי בן משה).

בעלי האג"ח יכולים לבחור באופציה שלישית והיא להעמיד את איגרות החוב לפירעון מיידי - לאחר שהחברה לא פרעה את התשלום שהייתה אמורה לבצע בנובמבר 2015 בהיקף של 60 מיליון שקל ולאחר שחברת הדירוג מעלות הורידה את דירוג איגרות החוב של אלון רבוע כחול באופן שמקנה לבעלי האג"ח את הזכות לדרוש את הפירעון המיידי. אלון רבוע כחול חייבת 932 מיליון שקל, מהם 380 מיליון שקל לבעלי אג"ח ג' והיתרה לבנקים. אלון ישראל חייבת 1.75 מיליארד שקל לבעלי אג"ח א' שיקיימו היום אסיפה, שבמסגרתה ידונו במצבה של החברה ובאפשרות של העמדת חובה של החברה כלפיהם לפירעון מיידי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker