נאמני מגה: שני מתווים לרכישה ותשלום מינימלי של 150 מיליון שקל - שוק ההון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

נאמני מגה: שני מתווים לרכישה ותשלום מינימלי של 150 מיליון שקל

נאמני מגה פתחו בשבוע שעבר באופן רשמי את ההליך למכירת 127 הסניפים, שכוללים גם 13 סניפים של המותג "זול בשפע", ואת זכויות הרשת במועדון הלקוחות של 1.5 מיליון ישראלים ■ בין היתר, הם מאפשרים לרוכש להשאיר חוב לספקים שייפרע על ידיו בתום תקופה של שלוש שנים

3תגובות

נאמני חברת מגה קמעונות — שנמצאת בהקפאת הליכים לאחר שצברה חוב של 1.25 מיליארד שקל לבנקים ולספקים — פירסמו שני מתווים לרכישתה של הרשת, שכוללת 127 סניפים, במקשה אחת.

נאמני מגה, רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אמיר ברטוב ועו"ד אודי גינדס. המתווים יקלו על רוכש פוטנציאלי לקנות את כל הסניפים, משום שהם מאפשרים פריסה עתידית לחלק מהתמורה בהלוואת מוכר שיקבל הרוכש הפוטנציאלי, או בפריסת פירעון החוב לספקי החברה.  בשני המתווים מכירת החברה תיעשה כשהיא נקיה מכל חוב ושעבוד; ובשניהם ירכוש המציע מהנאמנים את המלאי של הרשת במזומן.

המתווה המזומן יאפשר לרוכש הפוטנצאלי לשלם את מלוא התמורה בתשלום אחד עם הרכישה, או לשלם תשלום ראשון מינימלי בסך 150 מיליון שקל ביום העברת הזכויות. היתרה תועבר באמצעות הלוואת מוכר נושאת ריבית שנתית צמודה למדד בתוספת 4%, שתיפרע בעד 12 תשלומים רבעוניים נושאי ריבית. הרוכש יקבל זכות לבצע פירעון מוקדם של ההלוואה ללא עמלה. רוכש שיהיה מעוניין בהלוואת מוכר יידרש להעמיד ביטחונות, להזרים לחברה הון עצמי בסך של לפחות 150 מיליון שקל — שישמשו לפעילותה של החברה ולרכישת המלאי — ולעמוד במגבלות מסוימות, כגון אי־משיכת דיווידנד ודמי ניהול.

במתווה השני, שמוגדר כתפעולי, הרוכש ישלם תשלום ראשון בסך 150 מיליון שקל במזומן, והיתרה תוגדר כחוב עבר תפעולי שישולם בחמישה תשלומים רבעוניים החל ביולי 2016, כפי שיורו הנאמנים. במקרה שבו הרוכש יהיה מעוניין להותיר בחברת יתרת ספקים גדולה מ–350 מיליון שקל, ייפרע החלק העודף בעד 12 תשלומים רבעוניים נושאי ריבית של פריים בתוספת 1.5%.

אמיר בר טוב
עופר וקנין

נאמני מגה פתחו בשבוע שעבר באופן רשמי את ההליך למכירת 127 הסניפים, שכוללים גם 13 סניפים של המותג "זול בשפע", ואת זכויות הרשת במועדון הלקוחות של 1.5 מיליון ישראלים. בנוסף, הם קבעו את 23 בפברואר כמועד האחרון להגשת הצעות לרכישת הרשת, בצירוף ערבות בנקאית של 40 מיליון שקל. הנאמנים הפעילו החל מהשבוע שעבר חדר מידע אינטרנטי שכולל נתונים עסקיים על הרשת למתעניינים שרכשו את טופסי המכרז המלאים בעלות של 30 אלף שקל.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם