דרמה ברבוע הכחול: זו ההצעה של מוטי בן משה שתוצג לבעלי האג"ח - שוק ההון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

דרמה ברבוע הכחול: זו ההצעה של מוטי בן משה שתוצג לבעלי האג"ח

בן משה מבקש להזרים 700 מיליון שקל ליבוע כחול על פני 3 שנים ■ מתנה את הרכישה באישור בעלי האג"ח עד ליום חמישי בשעה 20:00

תגובות

מוטי בן משה לשעבר מבעלי השליטה בחברת אי.די.בי פיתוח יציג מחר (ג') בפני בעלי איגרות החוב של חברת אלון רבוע כחול את הצעתו לרכוש את השליטה בחברה באסיפה מיוחדת שזומנה לשעה 16:00. במקביל הודיעה חברת הרמטיק שהיא הנאמן על איגרות החוב של אלון רבוע כחול על דחיית ההצבעה שאמורה הייתה להתקיים מחר ליום רביעי באותה שעה.

דחיית מועד כינוס האסיפה ב-24 שעות נועדה לאפשר לבעלי האג"ח לשקול את הצעתו של בן משה לרכוש את השליטה באלון רבוע כחול ולהזרים לחברה כסף.

מוטי בן משה
אייל טואג

מפרטי הצעתו של בן משה, שפורסמה הערב על ידי הרמטיק, עולה כי הוא מציע לרכוש 72.7% ממניותיה של אלון רבוע כחול מידי קבוצת אלון בתמורה ל-115 מיליון שקל. בן משה יקבל מאלון את הזכויות לפירעון הלוואת גישור של 110 מיליון שקל, שנתנה אלון לאלון רבוע כחול והלוואה נחותה של 60 מיליון שקל שאלון נתנה לאלון רבוע כחול. עוד מציע בן משה להזרים 700 מיליון שקל על פני 3 שנים.

400 מיליון שקל יוזרמו לאלון רבוע כחול בסמוך להשלמת הנפקה מניות בדרך של זכויות שתאפשר גם לספקיה של החברה לממש את זכותם להשתתף בה ושחלקה של אלון בה כבר הובטח על ידי מתן הלוואת גישור של 110 מיליון שקל. סכום נוסף של 150 מיליון שקל יוזרם במהלך השנה השנייה שלאחר השלמת העסקה וסכום נוסף של 150 מיליון שקל במהלך השנה השלישית שלאחר השלמת העסקה.

בן משה מבהיר שהצעתו לרכישת השליטה באלון רבוע כחול תתבצע ללא בדיקת נאותות (As Is), אולם הוא מדגיש שהוא מסתמך על נתונים שנמסרו לו ולפיהם אלון רבוע כחול חייבת 932 מיליון שקל לנושיה הפיננסיים (בעלי אגרות החוב והבנקים) וחובות נוספים של 270 מיליון שקל. בן משה מתנה את השלמת העסקה בהגשת בקשה לכינוס אסיפות נושים לאישור הסדר חוב שתנאיו מבוססים על עקרונות מתווה הסדר החוב המתגבש. בן משה מבהיר שההסדר שייחתם לא יכלול שינוי בהיקף ההתחייבויות הפיננסיות לנושים , כלומר לא תהיה תספורת אולם לא תתבסס על מימוש מהיר של נכסים.

ההסכם יכלול פטור מתביעות כלפי נושאי משרה של ריבוע כחול; הצעה שעלולה לעורר התנגדות בקרב חלק מבעלי אגרות החוב, ויקבע שלבן משה זכות להמיר כל חוב של רבוע כחול כלפיו למניות. בן משה נותן לבעלי אגרות החוב שהות של 72 שעות כלומר עד ה-11 בפברואר בשעה 8 בערב לאשר את העסקה. עוד דורש בן משה שאלון רבוע כחול תגיע להסכמות עם הנאמנים של החברה הבת (67%) מגה קמעונאות בנוגע לגובה התביעות הכספיות שדורשים הנאמנים מאלון רבוע כחול.

הצעתו של בן משה מעוררת כבר בקריאה ראשונה כמה שאלות שיעלו כנראה באסיפת בעלי איגרות החוב מסדרה ג' של אלון רבוע כחול. בן משה מתחייב להזרים לאלון רבוע כחול סכום של 700 מיליון שקל ב-3 תשלומים שיתפרסו על פני 3 שנים, ואולם אינו מבהיר, לפחות בשלב זה, איזה חלק, אם בכלל, ישמש לפירעון מוקדם של חובה של אלון רבוע כחול לנושים הפיננסיים בסכום של 932 מיליון שקל. שאלה נוספת היא אילו ערבויות ייתן בן משה לקיום התחייבותו לבצע עוד שני תשלומים של 150 מיליון שקל כל אחד, וזאת בחלוף שנתיים ושלוש שנים מיום השלמת העסקה.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם