שתי הצעות נוספות הוגשו לרכישת השליטה ברבוע כחול נדל"ן

מכירת השליטה ברבוע נדל"ן עלולה לדרוש את הסכמתה של השותפה גינדי השקעות ■ נושי החברה זועמים: "הצעתה של גינדי החזקות לרכישת אלון רבוע כחול כוללת ויתור של הנושים על תביעות נגד דירקטורים ונושאי משרה בחברה"

יורם גביזון

יומיים לפני ההצבעה על העמדת חובה של חברת אלון רבוע כחול לבעלי אגרות החוב שהנפיקה, נמשכים המגעים בין אלון רבוע כחול ונושיה, מצד אחד, לבין מתעניינים פוטנציאליים ברכישת השליטה בחברת אלון רבוע כחול (72.7%) וברכישת השליטה (54%) בחברה הבת, רבוע כחול נדל"ן.

לפי שעה לא הוגשו הצעות חדשות לרכישת השליטה באלון רבוע כחול נוסף על הצעתה המשופרת של חברת גינדי החזקות והצעתו של גד זאבי, אבל על פי הערכות, יוגשו ביומיים הקרובים עוד הצעה אחת או שתיים. אלון רבוע כחול קיבלה אתמול עוד שתי הצעות, לא מחייבות, לרכישת השליטה בחברת רבוע כחול נדל"ן. ההצעה הגבוהה ביותר עבור רבוע נדל"ן היתה של גינדי החזקות, שנקבה בתג מחיר של 1.8 מיליארד שקל לרבוע נדל"ן, אך העדיפה אחר כך את האופציה הזולה יותר של רכישת השליטה באלון רבוע כחול, החברה האם של רבוע נדל"ן, תמורת 115 מיליון שקל.

שרגא בירן
שרגא בירן צילום: עופר וקנין

מכירת רבוע כחול נדל"ן מתמהמהת, להערכת נושי החברה, בשל ההעדפה של חברת אלון, בעלת השליטה באלון רבוע כחול, למכור את השליטה באלון רבוע כחול בעסקה שתקטין את חובה לבנק הפועלים, שמסתכם ב–330 מיליון שקל. בימים האחרונים התברר כי מכירת השליטה ברבוע נדל"ן כפופה לאישור של חברת גינדי השקעות, ששותפה לרבוע כחול נדל"ן בפרויקט הבנייה למגורים ובקניון העיר במתחם השוק הסיטוני בתל אביב.

המגעים למכירת השליטה באלון רבוע כחול וברבוע נדל"ן מתנהלים על רקע ההצבעה של בעלי אג"ח מסדרה ג' של אלון רבוע כחול על העמדת חובה של החברה אליהם, בהיקף של 380 מיליון שקל, לפירעון מיידי בתוך שבעה ימים, אם אלון רבוע כחול לא תודיע עד 25 בפברואר שקיבלה ואישרה הצעה מחייבת לרכישת השליטה בחברה הבת, רבוע כחול נדל"ן, ללא בדיקת נאותות (As Is).

"תביעות נגד המנהלים הן נכס עבור הנושים"

העובדה שכתבי ההצבעה לאסיפת בעלי אג"ח ג' פורסמה שעות ספורות לאחר שגינדי החזקות פירסמה הצעה משופרת לרכישת השליטה באלון רבוע כחול, תמורת 115 מיליון שקל לבעלי השליטה והזרמה של 240 מיליון שקל לאלון רבוע כחול, מעידה ככל הנראה שלפחות הצעה זו אינה רלוונטית. שרגא בירן ומשפחת גינדי מחביאים בהצעתה המשופרת של גינדי החזקות סעיף, שלפיו הסדר החוב המתוכנן בין רבוע כחול לנושיה יכלול ויתור על תביעות נגד דירקטורים ונושאי משרה בחברה.

"תביעות נגד המנהלים שהשמידו ערך בקנה מידה עצום, הן נכס עבור הנושים. הסעיף הזה, אם תתקבל הצעת גינדי החזקות ותאושר לפסק דין, מגביר את המוטיבציה של בעלי השליטה למכור את השליטה לגינדי החזקות", אמר אחד מנושי החברה.

נראה שגם הצעתו של זאבי לא תחסום את ההצעה לדרוש את הפירעון המיידי של חובה של אלון רבוע כחול. "זאבי מתחייב, למשל, להזרים 500 מיליון שקל לאלון רבוע כחול — מחצית מיידית, והמחצית האחרת בתוך 120 יום, בלי שיתייחס לשאלה איזה ערבות יש בכוונתו לתת כדי לגבות את ההתחייבות להזרים עוד 250 מיליון שקל בתוך ארבעה חודשים, אם בעלי האג"ח יקבלו את הצעתו ויבריחו בכך את הרוכשים הפוטנציאליים של רבוע כחול נדל"ן", אמר אתמול אחד מנושי החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker