תש"י מגייסת קרן חדשה בהיקף של 800 מיליון שקל

קרן תש"י מנוהלת בידי ירון קסטנבאום, ומשקיעיה הבולטים הם הראל, בנק לאומי ועמיתים ■ תש"י מנהלת נכסים בסכום של יותר מ-4 מיליארד שקל, וייצרה בקרנות שלה תשואה שנתית של 20%

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

קרן תשתיות ישראל (תש"י) החלה באחרונה בפגישות עם גופים מוסדיים במטרה לקדם גיוס של קרן שלישית חדשה בהיקף של 800-700 מיליון שקל, כך נודע ל-TheMarker. תש"י, המנוהלת בידי ירון קסטנבאום, שהינו גם שותף בקרן שנמצאת בשליטתה של קבוצת הביטוח והפיננסים הראל השקעות של יאיר המבורגר וחברת STG שבשליטת עו"ד יהודה רווה.

תש"י נוסדה לפני כ-10 שנים, והיא מתמחה בהשקעות בתחומי תחבורה, תשתיות, לוגיסטיקה ותקשורת. הקרן מנהלת נכסים בהיקף של 4.2 מיליארד שקל באמצעות שתי קרנות קיימות, וכן במסגרת השקעות משותפות שהיא מבצעת עם משקיעיה, ושאותן היא מנהלת עבורם תמורת דמי ניהול.

הרכבת הקלה בירושלים
הרכבת הקלה בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי

בכוונת תש"י, הנחשבת לצד נוי לקרן ההשקעות הבולטת בישראל בתחומי תשתיות ואנרגיה, להשלים את הגיוס כבר בחודשים הקרובים. בפגישות עם משקיעים קיימים ופוטנציאליים ציינו ראשי תש"י כי בתוך פחות משלוש שנים היא כבר החזירה למשקיעים בקרן השנייה שלה 65% מההשקעה, וייצרה בשנים האחרונות בקרנות שלה תשואה פנימית שנתית על ההשקעה של כ-20%.

המשקיעים הישראליים הבולטים של תש"י מלבד הראל הם לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות הריאליות והבנקאות להשקעות שבבעלות בנק לאומי, ועמיתים קרנות הפנסיה הוותיקות.

הראל, לאומי פרטנרס, עמיתים וכן מוסדיים ישראליים נוספים, לצד משקיעים פיננסיים מחו"ל, צפויים להשתתף גם בגיוס של הקרן השלישית. קרן זו צפויה להתמקד בעיקר בהשקעות בתחומים דומים לאלו שבקרנות הקודמות, וכן להתמקד בישראל. בעבר ביצעה תש"י גם השקעות בחו"ל, למשל בפולין ובהודו, אך בהיקפים לא מהותיים. היא גם בחנה השקעות באיטליה.

בפגישות שערכה תש"י לאחרונה עם גופים מוסדיים, הסבירו ראשי הקרן כי בשלב זה אין בכוונתה לגייס סכומים גבוהים יותר בסביבת ריביות נמוכה השוררת בשווקים, המציבה אתגרים לא פשוטים למציאת השקעות במחירים אטרקטיביים - כך שגם אם יגיעו ביקושים גבוהים יותר תש"י לא צפויה להיענות להם.

יאיר המבורגר
יאיר המבורגר, מבעלי השליטה בהראל

לפני כמה חודשים השלימה תש"י אקזיט נאה של כ-150%, כשמכרה את מניות הבכורה שהחזיקה בתחנת הכוח הפרטית דליה אנרגיות תמורת 250 מיליון שקל לידי קבוצת משקיעים בראשות עמיתים. המניות נרכשו כשלוש שנים קודם לכן תמורת 100 מיליון שקל. קודם לכן, בשנה שעברה, מכרה תש"י 3% מאחזקתה הישירה בכביש 6 לידי כלל ביטוח תמורת 135 מיליון שקל. העסקה שיקפה שווי תפעולי של 4 מיליארד שקל לכביש 6, ותשואה של 100% על השקעתה של קרן תש"י בכביש 6 שבוצעה בסוף 2010.

תש"י ממשיכה לנהל עבור משקיעיה, ובהם הראל ועמיתים, את ההשקעה בכביש 6. ההשקעות הבולטות שנותרו בפורטפוליו של תש"י כוללות, בין השאר, את כביש 431, הרכבת הקלה בירושלים, סוויספורט, טאוור ויז'ן, ספקית הגז הטבעי EMG, מילגם, מתקן ההתפלה ויה מאריס בפלמחים וחברת ווינרג'י (Winergy) המתמחה בתחום אנרגיית רוח.

בקרן תש"י סירבו להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker