עתירה לבג"ץ נגד הפחתת פרמיית ביטוח חובה: החלטת סלינגר - לא חוקית ולא מקצועית

איגוד חברות הביטוח: "כתוצאה מהחישובים הלא מקצועיים של הפיקוח על הביטוח עלול, בין היתר, להיווצר מצב שבו אוכלוסיות נהגים מסוימות יסבסדו אוכלוסיות נהגים אחרות, ללא טעם ענייני"

אסא ששון
אסא ששון

"המהלך הנמהר של הפיקוח מבקש להפוך את הפול לשחקן בשוק ביטוח רכב החובה המתחרה בחברות הביטוח. מהלך כזה מנוגד לדין ויוצר מצב אבסורדי שלפיו כל חברת ביטוח מתחרה למעשה עם עצמה", כך נכתבה בעתירה שהגישו היום אגוד חברות הביטוח והביטוח השיורי המשותף לכל חברות הביטוח בישראל בביטוח רכב חובה ("הפול") כנגד המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר.

חברות הביטוח מתנגדות למהלך שמוביל שר האוצר משה כחלון והמפקחת על הביטוח סלינגר ובו הפול ישמש כחברת ביטוח ובכך יפחית את פרמיית ביטוח החובה. לטענת העותרים, "הדבר אף מתבקש, שכן כל אחת ואחת מחברות הביטוח נאלצות לפי הוראות הדין להשתתף באותו 'ביטוח שיורי', דהיינו, מדובר ב'ביטוח משותף', שאין כל היגיון לאפשר לו להתחרות כנגדן (בבחינת 'הגולם קם על יוצרו')".

המפקחת על הביטוח, דורית סלינגרצילום: אמיל סלמן

"הדעת אינה סובלת איפוא מצב שבו גוף המאוגד מבעלי עסקים יתחרה בכל אחד מחבריו. לא ניתן לחולל תחרות אמיתית כזאת. זהו מודל יצירתי של הפיקוח שאין לו אח ורע, ללא בסיס במציאות ולא מקובל בשום מקום בעולם".

העותרים מבקשים מבג"ץ לבטל את התעריף החדש שנקבע לפול משום שלטענתם הוא בלתי חוקי, מנוגד למטרות החקיקה שביסוד הקמתו של הפול, מושתת על הערכות סיכון המבוססות על נתונים חלקיים בלבד ונקבע ללא בדיקה אקטוארית מקצועית של הפיקוח על הביטוח. העותרים טוענים כי "כתוצאה מהחישובים הלא מקצועיים של הפיקוח על הביטוח עלול, בין היתר, להיווצר מצב שבו אוכלוסיות נהגים מסוימות יסבסדו אוכלוסיות נהגים אחרות, ללא טעם ענייני".

עוד נטען בעתירה, שהתעריף החדש מסתמך על הערכת סיכון של מפעיל מאגר המידע הסטטיסטי, אשר קובע בעצמו הסתייגויות משמעותיות ביחס לשימוש בהערכת הסיכון שלו כבסיס לתעריף. אליבא דחברות הביטוח, הפיקוח התעלם מהסתייגויות אלה ולמרות קיומן, אצה לו הדרך לקבוע תעריף בלתי מבוסס. לדברי חברות הביטוח, "הפול אינו כשיר להיות מתחרה לא רק מטעם החוקי ועקב מבנהו המיוחד, אלא גם משום שהדעת אינה סובלת כי גוף הפסדי לפי ייעודו, יתחרה בגופים עסקיים רגילים – קל וחומר, כאשר אותם גופים מכסים את ההפסדים של אותו מתחרה הפסדי".

ממשרד האוצר נמסר: "משרד האוצר נחוש ליישם את תכניתו להורדת מחירי ביטוח החובה לרכב. בעקבות בדיקות מקיפות שביצענו, הסיכון הביטוחי ירד באופן משמעותי ואולם מחיר הביטוח לא עודכן בהתאם. התכנית פועלת להבטיח מחירים הוגנים המשקפים את הסיכון האמיתי במכירת ביטוח רכב חובה. נציין כי בשנים האחרונות הרוויחו חברות הביטוח בכל שנה כ- 1 מיליארד שקל מביטוח רכב חובה במחזור פעילות של כ- 5 מיליארד שקל. משרד האוצר ילמד את העתירה ויגיב בהתאם לבית המשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker