בעלי האג"ח ברבוע כחול: "אנחנו יכולים לקבל החזר מלא לחוב אם נפרק אותה" - שוק ההון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

בעלי האג"ח ברבוע כחול: "אנחנו יכולים לקבל החזר מלא לחוב אם נפרק אותה"

בעלי האג"ח עשויים להשתלט על החברה: "אין לנו עניין בהשבחה" ■ מו"מ בין גינדי החזקות לנושי מגה על הסכום הכולל של התחייבויות אלון לרשת הקמעונאות ■ גינדי אחזקות נוטה להציע 300 מיליון שקל, כולל תשלום של 100 מיליון שקל לנושי מגה ■ הנושים דחו ההצעה

3תגובות

בעלי איגרות החוב של אלון רבוע כחול יתכנסו היום אחרי הצהריים כדי לקבל החלטה דרמטית. בעלי האג"ח מסדרה ג' יחליטו אם להעמיד את החוב שחבה להם החברה - 380 מיליון שקל - לפירעון מיידי או להיעתר להצעה, כנראה משופרת, של משפחת גינדי, ולאשר את העסקה. בעסקה אמורה גינדי החזקות לרכוש את השליטה (72.7%) בחברת אלון רבוע כחול תמורת 115 מיליון שקל.

המכשול העיקרי למימוש העסקה מבחינת בעלי איגרות החוב הוא הדרישה של גינדי החזקות, שאלון רבוע כחול תחת הבעלות הנוכחית שלה תחתום על הסדר חוב חדש עם הנושים. "גינדי החזקות רוצה שניכנס למו"מ מחודש על הריבית, הביטחונות והפריסה של החוב. אבל אנחנו רואים חברה בעלת שווי נכסי נקי חיובי, שקיבלה הצעות לרכישת רבוע נדל"ן, שיאפשרו לחברה להחזיר לנו את הכסף במהירות", אמר אתמול משקיע מוסדי. "גינדי מדברת על השבחת ערך לאלון רבוע כחול, אבל לי אין כל עניין בהשבחתה של רבוע כחול. אני נושה, לא שותף, ואף לא טובה אחת תצמח לי מהשבחת החברה", הוסיף המשקיע המוסדי.

בעלי איגרות החוב מחזיקים כיום באמצעי לחץ אפקטיבי על גינדי החזקות, משום שהם זכאים לדרוש את הפירעון המיידי של חוב בסכום של 380 מיליון שקל. זאת לאחר שהחברה לא עמדה בפירעון תשלום של 60 מיליון שקל בנובמבר 2015, וספגה הורדת דירוג מחברת מידרוג. אם יעשו זאת, יהיו בעלי אג"ח ג' בין הראשונים שישתלטו על החברה כדי לפרק אותה.

כניסה מחודשת למו"מ על הסדר בין החברה לבעלי האג"ח ולחמשת הבנקים עלולה להבריח את הקונים של רבוע כחול נדל"ן. בנוסף, השלמת העסקה למכירת השליטה ברבוע נדל"ן בידי אלון רבוע כחול לפי שווי חברה של 1.76–1.8 מיליארד שקל עשויה להביא לפירעון מוקדם של מרבית החוב. משום כך, קבלת מתווה הסדר החוב שגובש בנובמבר 2015 בין אלון רבוע כחול, הבנקים ובעלי האג"ח הוא תנאי מוקדם מבחינת בעלי האג"ח. בנוסף, תידרש הזרמת סכום משמעותי לאלון רבוע כחול כדי להקטין מיידית את החוב. דרישה זו הושמעה הן בידי בעלי האג"ח והן בידי הבנקים בפגישה בפגישות נפרדות שקיימו שלשום עם גינדי החזקות.

גינדי החזקות הסתפקה בבלון ניסוי שהפריחה אתמול, כשמקורבים לחברה רמזו שהיא מוכנה להזרים 220–320 מיליון שקל. נראה שהסכום כולל גם תשלום של 100 מיליון שקל לנאמני מגה, כך שהסכום נטו שיוזרם לאלון רבוע כחול יהיה 100 מיליון שקל.

הסיבה להימנעות גינדי מהצעה קונקרטית לבעלי האג"ח היא שגינדי החזקות מעוניינת להסדיר עם נאמני מגה קמעונאות, שהיא חברה בת של אלון רבוע כחול (67%), את הסכום שאותו ידרשו מאלון רבוע כחול. על פי הערכות, גינדי החזקות תהיה מוכנה להגיש הצעה לבעלי איגרות החוב אם נאמניה של מגה קמעונאות - אמיר ברטוב, אהוד גינדס וגבי טרבלסי - יסתפקו בסכום סופי של 100 מיליון שקל עבור הספקים והעובדים של מגה.

בקרב בעלי איגרות החוב והבנקים סבורים שהסיכוי שגינדי החזקות תסכים להזרמה משמעותית לאלון רבוע כחול אינו גבוה. "איננו משוכנעים שיש לגינדי החזקות יכולת להרים עסקה בקנה מידה כזה. מהפגישה שערכנו התרשמנו שההון העצמי של גינדי החזקות הוא 300 מיליון שקל. להערכתנו, המהלך של רכישת אלון רבוע כחול נבע מהחשש של גינדי החזקות שלא תוכל לזכות בה באמצעות התמחרות. אבל אם יש לגינדי החזקות יכולת כזו, מדוע שלא תזרים את הסכום שהתכוונה לשלם עבור השליטה ברבוע כחול נדל"ן (900 מיליון שקל) לתוך אלון רבוע כחול, תפרע בכך את מלוא החוב לבנקים ולבעלי האג"ח, ותישאר עם האחזקה ברבוע כחול נדל"ן ובדור אלון?" שאל אחד מנושי החברה.

נאמני מגה סירבו להתייחס לידיעה.

בעלי גינדי החזקות: מנחם (מימין), אבי, ליטל, גיא ורועי גינדי
אלי דסה


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם