צים מכריזה על שינוי מבני: תבטל ההנהלות אזוריות ותחזק את 3 החטיבות העסקיות העיקריות

החברה מבצעת רה-ארגון מבני במטרה להתמקד באזורי הסחר שבהם יש לה יתרון תחרותי ובהם היא מרוויחה

יורם גביזון

חברת צים, חברה מוחזקת של קנון (32%), מבצעת רה-ארגון מבני במטרה להתמקד באזורי הסחר שבהם יש לה יתרון תחרותי ובהם היא מרוויחה.

צים תבטל את ההנהלות האזוריות ותחזק 3 חטיבות עסקיות עיקריות כיחידות עצמאיות: חטיבת פסיפיק, שמתפעלת את הסחר בין אסיה למרכז ולצפון אמריקה, חטיבת אינטרה־אסיה, שממוקדת בסחר בין מדינות אסיה, וחטיבת חוצה סואץ אטלנטי, שעוסקת בסחר שבין אסיה לים התיכון, בסחר הפנים אירופי, כולל ישראל, ובסחר מישראל והים התיכון לאמריקה.

צים מעריכה שביטול ההנהלות האזוריות יאפשר למנהלי המדינות להגיב בזריזות לצורכי השוק, לשפר את השירות ללקוחות ולעבוד ישירות מול החטיבות העסקיות. החטיבות ינוהלו על ידי סגני הנשיא בחברה, שידווחו ישירות למנכ"ל. 

נסים יוחאי, שמנהל כיום את המכירות הגלובליות, ימונה לסגן נשיא חטיבת פסיפיק; דני הופמו, שמנהל כיום את אזור אסיה־פסיפיק, ימונה לסגן נשיא חטיבת אינטרה-אסיה; ורני בן יהודה, שמנהל כיום את אזור ישראל והמזרח הקרוב, ימונה לסגן נשיא חטיבת חוצה סואץ־אטלנטי.

צים הרווחיה 32 מיליון דולר במחזור של 2.3 מיליארד דולר בינואר-ספטמבר 2015, בהשוואה להפסד של 197 מיליון דולר במחזור של 2.6 מיליארד דולר בתקופה המקבילה ב־2014.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker