אלוביץ' מנסה למכור מניות בזק ביותר ממיליארד שקל

לאחר קבלת האישור ממשרד התקשורת לרדת בהחזקת מניות השליטה בבזק מ-30% ל-25%, מנצל אלוביץ' את העליות במניה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר

שאול אלוביץ' מנצל את העליות במניית בזק בכדי לממש נתח מהאחזקה: הערב (ב') החלה חברת בי-קום לממש עד 5% ממניות בזק הנסחרות לפי מחיר של 8.79 שקלים למניה - מחיר המגלם לה שווי שוק של כ-24.3 מיליארד שקל. זאת לאחר קבלת האישור ממשרד התקשורת ומנאמן אגרות החוב הדולריות לרדת בהחזקת השליטה בבזק מכ-30% כיום עד לכ-25%.

אם בי-קום תשלים מכירת 5% מהמניות, היא תקבל עבורם עד כ-1.2 מיליארד שקל. אולם לפי ההערכות, בי-קום תמכור כ-3% מבזק תמורת כ-500-700 מיליון שקל. את הפצת המניות של בזק לגופים מוסדיים בישראל מבצע דסק מניות של בית ההשקעות אי.בי.אי המנוהל על ידי אסף משיח. את הפצת המניות בחו"ל מבצע סיטי בנק.

שאול אלוביץ'צילום: דודו בכר

דורון תורג'מן, מנכ"ל בי-קום ציין בעקבות קבלת אישור משרד התקשורת כי: "אנו רואים דיווח זה באור חיובי מאוד המשפר משמעותית את הגמישות הפיננסית של קבוצתנו ומתכוונים לפעול בנחישות להמשך הורדת המינוף ושיפור מצב בעלי המניות שלנו. נתקדם כעת למימוש אחד ובודד של מניות בזק".

מניות בזק רשומות בספרי בי-קום לפי שווי של כ-3.5 מיליארד שקל, בעוד ששווי השוק של אחזקת בי-קום בבזק מוערך ב-7.2 מיליארד שקל. כך שלמשל מכירת מניות בזק בכ-600 מיליון שקל צפויה להגדיל את ההון העצמי של בי-קום בכ-300 מיליון שקל. אולם בכדי שבי-קום תוכל להכיר ברווח חשבונאי גבוה מהמכירה ולחלק אותו כדיווידנד לבעלי המניות בראשות אינטרנט זהב, היא תצטרך לקבל לשם כך חוות דעת חשבונאית שכן גם אחרי מכירת המניות תמשיך בי-קום לאחד את תוצאות בזק במאזניה ולהחזיק בשליטה אפקטיבית בחברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker